Nyheter från våra lag
Göteborg cup - Lagen och lite information
Pojkar 09 - Igår, 21:08
Matchändring Lag Blå
Flickor 12 - 30 apr
Inställd Match - Lag Gul
Pojkar 14 - 30 apr
Betalning Aroscupen
Flickor 09 - 30 apr
Sammandrag hjällbovallen 11maj
Flickor 17 - 29 apr
Flodala cup
Flickor 14 - 29 apr
Inför Öjersjö cup 4/5
Flickor 17 - 28 apr
OBS! NY PLATS! Föräldramöte P17 Lördag 4 maj 12:10-12:50
Pojkar 17 - 28 apr
Flodala Cup 5maj
Flickor 15 - 28 apr
Öjersjö Cup lördag 4 maj
Pojkar 15 - 27 apr
Presentation av våra Samarbetspartners hittar du HÄR.
Senaste nytt om Sävedalens IF - Herrseniorer läser du på
Leifs Matchblogg!
Kontaktpersoner ang. övergångar hittar du HÄR.
Dags att anmäla sig till Fotbollsskolan!
7 apr, 10:15
Nu är det dags att anmäla sig till årets roligaste Fotbollsskola!
Vecka 25 måndag - onsdag för flickor/pojkar 7-9 år
Vecka 26 måndag - onsdag för flickor/pojkar 10-12 år
Mer info hittar du HÄR
Hemma Premiärer och DERBY!
4 apr, 19:35
I helgen är det hemmapremiär för både dam- och herrlaget!
På lördag 6/4 kl 13.30 är det dags för årets första DERBY då herrlaget möter Jonsereds IF. Vi hoppas på mycket publik och härlig stämning!
Oves korv är matchvärd och är på plats med sin Foodtruck. Vi kommer att sälja korv, kaffe, fika, godis m m.
Men först ut på fredag 5/4 kl 19.15 möter damlaget Utbynäs SK.
Välkomna till Vallhamra IP och heja fram våra lag!🧡💙
Hälsningar Styrelsen
Derby mot Jonsereds IF på lördag, kl 13.30
4 apr, 18:30
Läs mer på Leifs matchblogg
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 4/5
12:00 |
Torslanda IK Röd Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7 |
Lör 4/5
12:15 |
IF Mölndal Fotboll 1 Åbyvallen 1 Konstgräs |
Lör 4/5
13:30 |
Herrar Vallhamra 2 Konstgräs |
Lör 4/5
13:45 |
Älvängens IK Grön Älvevi 3 7M7 Konstgräs |
Lör 4/5
15:00 |
Älvängens IK vit Älvevi 3 7M7 Konstgräs |
Lör 4/5
15:15 |
Pojkar 11 Blå Vallhamra 21 Konstgräs |
Lör 4/5
16:45 |
Surte IS FK Gul Surte 2 Konstgräs |
Lör 4/5
16:45 |
Pojkar 11 Röd Vallhamra 21 Konstgräs |
Sön 5/5
10:30 |
Pojkar 11 Svart Vallhamra 21 Konstgräs |
Senaste resultat
Fre 3/5
19:15 |
Qviding FIF 1 Härlanda Park 1 Konstgräs |
0-1 |
Fre 3/5
19:15 |
Herrjuniorer Vallhamra 2 Konstgräs |
7-1 |
Ons 1/5
18:00 |
Hälsö BK Prästängen 1 Konstgräs |
0-7 |
Ons 1/5
18:00 |
Hälsö BK Prästängen 1 Konstgräs |
0-7 |
Ons 1/5
15:15 |
Azalea BK F10 Majvallen 1 Konstgräs |
3-6 |
Ons 1/5
15:00 |
Flickor 09 Vallhamra 2 Konstgräs |
2-3 |
Ons 1/5
09:30 |
Pojkar 10 P10 RÖD Vallhamra 2 Konstgräs |
4-11 |
Sön 28/4
18:00 |
Inter GIF Kviberg 2 Konstgräs |
3-2 |
Sön 28/4
17:45 |
Bergsjön SK Bergsjövallen 2 Konstgräs |
1-12 |
Kommande aktiviteter
Lör 4/5
11:45-12:45 |
Klubblokalen »
Möte Herr
Klubblokalen |
Lör 4/5
12:00-13:15 |
Pojkar 17 »
Utomhusträning P17
Vallhamra skola (fotbollsplanen ute) |
Lör 4/5
12:00-14:00 |
Flickor 12 »
Match mot Torslanda IK Röd
Torslandavallen 3 Konstgräs 7M7 |
Lör 4/5
12:00-17:00 |
Pojkar 15 »
Öjersjö Cup LAG BLÅ/2
Öjersjövallens konstgräsplan, Partille |
Lör 4/5
12:00-16:30 |
Pojkar 15 »
Öjersjö Cup LAG GRÖN/5
Öjersjövallens konstgräsplan, Partille |
Lör 4/5
12:00-13:30 |
Pojkar 14 »
Fotbollsträning - P14
Rugbyplanen (naturgräs) |