Nyheter från våra lag
Flyttad tid och plats för träning imorgon torsdag 9/5
Flickor 12 - 8 maj
Matchen lördag flyttas fram 15 minuter + samåkning + Whatsapp
Flickor 12 - 8 maj
Betalning för ledare Eskilscupen
Flickor 14 - 7 maj
Betalning för ledare Eskilscupen
Pojkar 11 - 7 maj
Bollisor och cafe
Flickor 14 - 6 maj
Lagindelning Falkenberg och torsdag middag
Pojkar 11 - 6 maj
Välkommen på Training Camp 2024!
Training Camp - 6 maj
Angående träning Lördag 11/5.
Flickor 14 - 5 maj
Öjersjö Cup 2024
Pojkar 16 - 5 maj
Betalning Eskilscupen 15/5
Flickor 11 - 5 maj
Presentation av våra Samarbetspartners hittar du HÄR.
Senaste nytt om Sävedalens IF - Herrseniorer läser du på
Leifs Matchblogg!
Kontaktpersoner ang. övergångar hittar du HÄR.
Välkommen på Training Camp 2024!
6 maj, 14:10
Nu är det dags att anmäla sig till vår uppskattade Training Camp på Vallhamra IP den 27 - 28 juni för ungdomar 13-15 år! All information och anmälan hittar du här Training Camp 2024
Dags att anmäla sig till Fotbollsskolan!
7 apr, 10:15
Nu är det dags att anmäla sig till årets roligaste Fotbollsskola!
Vecka 25 måndag - onsdag för flickor/pojkar 7-9 år
Vecka 26 måndag - onsdag för flickor/pojkar 10-12 år
Mer info hittar du HÄR
Hemma Premiärer och DERBY!
4 apr, 19:35
I helgen är det hemmapremiär för både dam- och herrlaget!
På lördag 6/4 kl 13.30 är det dags för årets första DERBY då herrlaget möter Jonsereds IF. Vi hoppas på mycket publik och härlig stämning!
Oves korv är matchvärd och är på plats med sin Foodtruck. Vi kommer att sälja korv, kaffe, fika, godis m m.
Men först ut på fredag 5/4 kl 19.15 möter damlaget Utbynäs SK.
Välkomna till Vallhamra IP och heja fram våra lag!🧡💙
Hälsningar Styrelsen
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 11/5
12:15 |
Ytterby IS Röd Ytterns IP 22 Gräs |
Lör 11/5
13:15 |
Angered MBIK Vit Lövgärdesplan 22 Konstgräs |
Lör 11/5
13:15 |
Götaholms BK Blå Gunnaredsplan 11 Konstgräs |
Lör 11/5
16:00 |
Pojkar 08 Gamlestadsvallen A |
Lör 11/5
16:20 |
Angered MBIK Kviberg Park 3C |
Sön 12/5
10:15 |
Öjersjö IF 2 Öjersjö IP 12 Konstgräs |
Sön 12/5
10:45 |
Lerums IS P14 lila 2 Rydsbergsplan 11 Konstgräs |
Sön 12/5
11:00 |
Partille IF FK Vit Lexby 22 Konstgräs |
Sön 12/5
12:00 |
Jonsereds IF Gul Jonsereds IP 22 Konstgräs |
Senaste resultat
Ons 8/5
20:15 |
Herrjuniorer Vallhamra 2 Konstgräs |
7-1 |
Ons 8/5
19:15 |
Ytterby IS Ytterns IP 1 Konstgräs |
1-3 |
Tis 7/5
20:15 |
Damjuniorer Älvevi 2 Konstgräs |
5-2 |
Tis 7/5
18:30 |
Finlandia Pallo AIF 1 Tuvevallen 1 Gräs |
0-8 |
Sön 5/5
20:00 |
Oldboys Vallhamra Konstgräs |
2-3 |
Sön 5/5
18:30 |
Dam Vallhamra 2 Konstgräs |
7-1 |
Sön 5/5
16:30 |
Pojkar 10 P09/P10 Vallhamra 2 Konstgräs |
1-6 |
Sön 5/5
10:30 |
Pojkar 11 Svart Vallhamra 21 Konstgräs |
3-0 |
Lör 4/5
16:45 |
Pojkar 11 Röd Vallhamra 21 Konstgräs |
2-6 |
Kommande aktiviteter
Lör 11/5
12:15-13:45 |
Flickor 12 »
Match mot Ytterby IS Röd
Ytterns IP 22 Gräs |
Lör 11/5
12:40-15:40 |
Flickor 17 »
Sammandrag Hjällbovallen
Gunnilse IS |
Lör 11/5
13:15-14:30 |
Pojkar 15 »
Gemensam Träning
Vallhamra Skola |
Lör 11/5
13:15-14:15 |
Pojkar 13 »
Match mot Angered MBIK Vit
Lövgärdesplan 22 Konstgräs |
Lör 11/5
13:15-14:30 |
Pojkar 12 »
Match mot Götaholms BK Blå
Gunnaredsplan 11 Konstgräs |
Lör 11/5
16:00-17:00 |
Pojkar 08 »
Match mot Tvååker IF/Galtabäck BK
Gamlestadsvallen A |