Välkommen att spela fotboll med oss!
Vi är ett härligt gäng fotbollstjejer födda 2009 &2010. Hör av dig om du är intresserad av att vara en av oss!
| Lag | M | P |
|---|---|---|
|
|
8 | 21 |
|
|
8 | 21 |
|
|
8 | 15 |
|
|
8 | 13 |
|
|
8 | 11 |
|
|
8 | 9 |
|
|
8 | 7 |
|
|
8 | 6 |
|
|
8 | 3 |
| Lag | M | P |
|---|---|---|
|
|
3 | 9 |
|
|
3 | 4 |
|
|
3 | 3 |
|
|
3 | 1 |
Info organisation fotboll 2025
14 maj
Ungdomsdomarkurs Fotboll 2025
14 feb
Avstängda planer 10/10
10 okt 2024
Info om eventuellt avstängda planer från lokalbokningen
19 jan 2024
Status på konstgräsplaner V.3
15 jan 2024
Saknar referens på inbetalning från fritidskort.se
3 dec
Välkomna till inspiration och utbildningskväll!
27 nov
Fritidskort.se
25 nov
Hej IFK Nyköping F09/10!
Jag skulle v...
Ola Blomkvist - 4 feb 2024
Jag måste säga att engagemanget från för...
Malin Svanholm - 22 jun 2023
Jag undrar om varför man tar det preci...
Dashiell Melgarejo - 22 jun 2023
Vi är ett härligt gäng fotbollstjejer födda 2009 &2010. Hör av dig om du är intresserad av att vara en av oss!
20 maj, 18:18 2 kommentarer
Hej!
På söndag är det dags för städning. Det är ett lätt sätt för gruppen att få in 8000kr på endast 3 timmar till lagkassan.
Vi behöver vara minst 20 personer. Men är vi fler så kan det kanske gå snabbare!?
Klockan 8:45 startar vi på bron vid hamnen (se röd ring på kartan) med en snabb genomgång av uppdraget och utdelning av västar samt handskar. Viktigt att alla är på plats då så vi kan sätta fart direkt för att sedan hinna iväg på match. ☺️
Efter samlingen skjutsas förslagsvis halva gruppen (beroende på antalet vuxna) till andra änden av området så att vi sedan kan mötas på mitten.
Jag bifogar bild på det område som vi fått tilldelat.
Innan söndagen vill vi att alla gör den korta utbildning på 15 minuter som jag bifogat i länken nedan. På så sätt är alla extra förberedda😉
Ta med er lunch att förtära efter avslutad städning så blir det match efter!
vi ses på lördag!
Vänligen föräldragruppen
Miljöutbildning (observera att miljöutbildningen bör göras tillsammans med vårdnadshavare)
Inför er städning så önskar vi att alla som ska delta genomför Städa Sveriges digitala miljöutbildning tillsammans med en vårdnadshavare/förälder. Ni kan även göra utbildning tillsammans i er grupp och inkludera vårdnadshavare/föräldrar. Utbildningen ger er viktigt information inför er städning. Länk till miljöutbildningen som du kan skicka till laget har du här: https://www.stadasverige.se/utbildning/
Utbildningen tar cirka 15 minuter att genomföra.
7 maj, 09:19 0 kommentarer
Frågan om ersättning till de som skjutsar till matcher har aktualiserats igen. Enligt tidigare beslut ska de som kör få ersättning från lagkassan. Bakgrunden till den lösningen var att systemet med att spelarna skulle swisha den de åker med inte fungerade. Några betalade, några inte. Det rådde samtidigt oklarheter kring summans storlek. Vi har haft en diskussion i delar av föräldragruppen och vi har kommit fram till att vi försöker med swish igen. Summan har vi satt till 50 kronor per spelare. Betalning ska ske innan avfärd till match. Nu måste alla, både föräldrar och spelare, hjälpas åt så detta börjar fungera. Förhoppningen är att de pengar spelarna har tjänat in på olika aktiviteter (städning, försäljning av Bingolotter, Newbody) ska gå till viktiga och roliga aktiviteter för hela laget, inte till transporter.
Föräldragruppen
2 apr, 08:33 3 kommentarer
Hej tjejer och föräldrar!
New body försäljningen är avslutad och vi laddar nu för nästa uppdrag.
New body genererade ca 6300kr.
Den 25 maj mellan kl9-12 ska vi städa ihop 8000kr. Vi i föräldragruppen hoppas på ett stort engagemang och behöver minst 20personer som hjälper till!
Boka in i kalendern redan nu. Både ungdomar och föräldrar. Vi gör detta Tillsammans, som ett lag!
vänligen föräldragruppen
”Städuppdraget genomförs den 25 maj kl. 9-12.
Ni kommer att tilldelas ett område som är cirka 3–4 kilometer och uppdraget pågår i 3 – 4 timmar.
Området ni tilldelas kommer att vara i er kommun.
För er insats tillsammans med Sörmlands Sparbank tjänar ert lag 8000 kr till lagkassan.”
| Inga aktiviteter inbokade |