Dela nyhet
Instruktioner arbetspass Tennishallen/Sporthallen MNC
27 jul, 11:51 0 kommentarer
Kommentar Kenneth (resten är inklistrat): vi har ingen uppgift vid måltiderna, det står för att vi ska kunna informera lagen. Vi håller koll på att det inte kommer in obehöriga. I Tennishallen bor bara en förening som har 2 lag, i Sporthallen bor 3 föreningar. Utcheckning sker genom notering att de checkat ut, kom ihåg att godkänna städningen.
Huvudansvarig: Leo Berglund 072 - 876 84 26 och Emma Könberg 073 – 800 00 59
Lag som kommer att bo i Sporthallen har var sin del av tre i Sporthallen, lag som bor i Tennishallen har eget kort för att komma in. Alla får en egen mapp vid incheckning med armband och diverse information.
Lagen börjar checka in 18.00 på torsdagen.
Utcheckning senast 15.00 söndag.
De som arbetar hjälper lagen vid ev. frågor samt checkar in och ut lagen.
Duschutrymme – i Omklädningsrum i Sporthallen. Tjejer nere och killar uppe.
Alla måltider serveras i Arenaskolans Matsal.
Frukost serveras 06.00-09.00, Lunch 10.30-13.30, Middag 16.30-19.30 - Kvällsfika för de som förbeställt det 20.00-21.00
Gula band - övernattande utan kvällsfika, Blå band - övernattande med kvällsfika
STÄD - VIKTIGT!
I alla pass i uppdraget ingår det att hålla snyggt och rent under hela helgen på toaletter, korridorer och slutstäd när lagen checkat ut. Städar man löpande så blir inte heller slustädet så mycket.
Slutstäd innebär städning av rummen, toaletter, korridor, omklädningsrum inkl duschar och ev andra utrymmen. Golv ska blöttorkas, inga fläckar får vara kvar. Toaletter ska skuras och speglar och handfat ska torkas, inga rester av tandkräm eller annat ska finnas.
Lagen ska dock själva först städa hallen ordentligt innan de checkar ut och städningen godkännas av er!
Nattpass städar toaletter grundligt under hela cupen! Tar toalettpapperet slut för påfyllning på skolan så kontaktar ni ansvarig.
Pappershanddukar kommer ej att finnas då att de kastas i toaletterna och orsakar stora problem med avlopps stop.
Sopsäckar ska vara ordentligt ihop knutna och kastas i container.
Slutstäd måste vara klart till senast 20.00! När ni är klara kontaktar ni någon av de huvudansvariga för genomgång och godkännande och återlämning av nycklar.
Informera de som kommer efter dig, innan du lämnar ditt pass!
Kommentarer