Prenumerera
Hösten 2025
12 jun, 09:26 0 kommentarer
Vi vill börja med att säga tack till alla föräldrar och syskon som deltog igår dagens träning, roligt att se alla samlade och så engagerade. Det märktes på barnen att de blev lite extra taggade när föräldrar och syskon var med ;)
Sedan vill vi säga tack till alla barn som är med i vårt lag. Det är så roligt att se tjejerna utvecklas på planen, vilken skillnad det blivit bara på några veckor. Det är också roligt att vi blivit så många fler i laget, det gör träningarna roligare :)
Nu tar vi lite välförtjänt sommarlov och som nämndes igår så är det nedan information vi har inför hösten
Första träningen onsdag 13 augusti - 17.00 - 18.15 (samling 16.50)
Första helgen för poolspel blir 23/24 augusti. Så snart vi har mer information kommer vi gå ut med detta.
Kallelser kommer skickas ut som vanligt och vi är tacksamma om ni svarar på dessa oavsett om tjejerna kan vara med eller inte på träning / poolspel.
De veckor vi har poolspel är det ingen träning på söndagar.
Njut av sommaren så ses vi snart igen
Hälsningar
Caroline, Frida & Johanna
Kommentarer