Dela nyhet
Västerdalacupen på Skinnarvallen 1/6-2025
29 maj, 19:42 0 kommentarer
Hej!
Vi tackar för en bra träning idag och känner oss redo för nästa cup på söndag! Superkul att se hur alla utvecklas och att alla träningar ger resultat med att ha kul, spela tillsammans och stötta varandra!
På söndag är det dags för Västerdalacupen denna gången på Skinnarvallen i Malung! ⚽️😁
* Vi har anmält 2 lag. Vänligen läs igenom informationen nedan noggrant så att ni vet vad som gäller för ert barn vad gäller samlingstid, tid för matcher mm. Lagen är denna gången indelad i åldersgrupp, så det blir ett lag för 2016 och ett lag för 2017. Några killar från Lima kommer att vara med P2016. Se bifogat spelschema.
Skulle ni få ändrade planer, vänligen hör av er.
Kom ihåg benskydd och vattenflaska!
Lag 1: Sälens IF P2017
Spelare: Vilmer, Otto, Mirkan, Elis, Olov, Edwin, Jon, Fred, Anton
Samling: kl. 10:45 på Skinnarvallen
1a matchen: kl. 11.20 plan E
2a matchen: kl. 13.20 plan E
3e matchen: kl: 15.20 plan E
Lag 2 Sälens IF P2016
Spelare: Valter, Emil, Wilton, Hugo, William, från Lima: Charlie, Wilmer, Viggo, Sam, Lucas
Samling: kl. 09.30 på Skinnarvallen
1a matchen: 10:00 plan D
2a matchen: 14.00 plan C
3e matchen: 15.20 plan D
Vi har ganska lång tid mellan match 1 & 2 så det finns gott om tid att äta lunch och även hinna kolla på våra lagkamrater.
Kan/vill man får man gärna komma och heja på sina lagkamrater när man själv inte spelar!
Matchkläderna delas ut på plats, ni får gärna ta med dem hem och tvätta så samlar vi ihop dem nästa träning!
Vi ses på söndag 😁⚽️
Hälsningar
Mia, Marcus, Martin & Emelina
Kommentarer