Dela nyhet
En vanlig dag i fortsättningsgruppen :-)
19 sep, 10:00 0 kommentarer
Ellen i fortsättningsgruppen köttar på.
På måndagar och onsdagar kör fortsättningsgruppen sina träningar. Det är en blandad grupp med både unga och vuxna.
Träningen inleds med uppvärmning. Därefter kör man ofta olika kombinationer i par - eller som här på bilden, på säck. Sen avslutas passet med styrka.
Vi frågade Ellen (som går i fortsättningsgruppen) vad som är det bästa med träningen och hon svarar direkt: Boxning är som mindfullness Deluxe! Och fortsätter: Kunde ingen ha berättat att det fanns ROLIG sport tidigare?
Vi passar även på att fråga vad hon vill säga till dig som inte ännu provat på: Hon svarar med ett leende: döda din inre latmask, besegra dina rädslor. Kom!
Och vi passar på att fråga dig som läser detta: vill du också prova? Kom och kör en prova-på-gång i nybörjargruppen (tisdagar/torsdagar kl 18.30)!
Fler bilder från fortsättningspasset finns i bildgalleriet.