Prenumerera
Dagens tisdags tränings
7 okt, 20:00 3 kommentarer
Oskar Edström Strandlund & Eddie Jägerskog stolta över gröna kortet!
Hej alla,
Dagens träning präglades av energi, fokus och glädje! Vi fortsatte att arbeta med barnens fysiska förmåga genom fem olika stationer där killarna fick träna på att driva boll, passa och hitta sig fria på planen. Övningarna utmanade spelarna att samarbeta, fatta snabba beslut och utveckla sin speluppfattning.
Killarna visade verkligen hur mycket de har vuxit – både som individer och som lag. Nu går vi in i en ny, spännande period där de sista matcherna i 5 mot 5 spelas denna vecka, innan vi tar steget över till 7 mot 7.
Det är roligt att se hur de börjar ta mer ansvar och förstå spelet på en ny nivå – en naturlig och viktig fas i deras fotbollsresa.
Dagens Gröna Kort
Som alltid uppmärksammar vi spelare som visar särskilt fin laganda, kämparglöd och respekt både på och utanför planen.
Dagens Gröna kort gick till två killar som verkligen förtjänade det:
Eddie Jägerskog
Eddie visade under hela träningen en fantastisk inställning och laganda. Han peppade sina lagkamrater, hjälpte till när någon behövde stöd och visade stor vilja att lära sig. Hans positiva energi bidrog till att höja hela gruppens stämning.
Oskar Edström Strandlund
Oskar utmärkte sig genom sitt fokuserade spel och sin respektfulla inställning till både lagkamrater och ledare. Han visade god speluppfattning, tog ansvar på planen och jobbade hårt i varje moment.
Stort grattis till Eddie och Oskar för välförtjänta utmärkelser! 🌟
Killarna utvecklas fantastiskt fint, och det är en glädje att följa deras resa – både som spelare och som lagkamrater.
Kommentarer
Emma Jägerskog 7 okt, 20:17
♥️ stolt och glad kille som kom hem idag med ett grönt kort. Roligt!
Amanda P 7 okt, 21:08
Snyggt jobbat killar 😍👏🏽
Joakim Edström 7 okt, 21:10
Oskar väldigt stolt över sitt kort 😀