Dela nyhet
Kioskvecka eller veckor
25 maj, 19:58 0 kommentarer
Hej!
Måste börja med att tacka alla för en god insats under cupen både föräldrar, spelare och ledare!
Nu till vårt nästa mission, kioskveckan eller veckor som det blir i år. Vi har blivit tilldelade vecka 24, vilket innebär Sölvesborgscupen så därför har jag dealat till oss ett byte vår helg (v24) till måndag och tisdag vecka 26 också. Vi är vinnare i detta bytet då helgen när vi är i Sölvesborg är det matcher på IP i princip hela lördagen och söndagen och vi fick två matcher måndag och tisdag vecka 26, jag är nöjd med bytet :)
Vi gör som vanligt att jag tilldelar pass och kan man inte så byter man internt mellan varandra. Jag har i första hand tilldelat pass till de som inte fick något arbetspass under cupen. Laget räckte inte hela vägen så jag fick även tilldela några pass till de som även hjälpte till under cupen.
Vecka 24:
Tis, 13/6 18:30-21 (A-laget) Milo + Boo (stora kiosken)
Ons,14/6 18:30-20:30 (P2011) Theodor Choulet + Elton (lilla kiosken)
Tors, 15/6 18:30-20:30 (juniorerna) Viktor + Felix (lilla kiosken)
Vecka 26:
Mån, 26/6 18:30-21 (A-laget) Hugo I + Endi (stora kiosken) Vi är även bollkallar denna matchen, kallelse till detta kommer från ledarna.
Tis, 27/6 18:30-21 (B-laget) Jonathan + Alfred (stora kiosken)
Nyckeln till kiosken kommer jag att hämta på kansliet och jag kommer upp med den till de som står första passet, sedan får den lämnas till de som ska ha passet efter. Ni som står torsdags passet (15/6) skulle ni kunna ha möjlighet att lämna nyckeln på kansliet på fredagen eller stämma av med Oskar (materialaren i A & B-laget) om han kan ta nyckeln.
Lilla kiosken hämtar vatten i första dörren vid omklädningsrummen och tar med ner till kiosken. Vid osäkerhet så kan vi ha en liten genomgång när killarna spelar den 14/6.
Hälsningar
Maria L
Kommentarer