Välkomna till P2011´s lagsida!

Cup Halmstad 2022
22 maj
Cup Halmstad 2022
11 maj
VIKTIGT! Robotgräsklippare = målplacering
20 apr
Nyttja rabatt på Stadium
17 mar
Årsmötet 28 februari
1 mar
15 maj, 11:05 14 kommentarer
Hej!
Tack för bra genomförd kioskvecka!
Nu har vi nästa utmaning framför oss, cup Halmstad :)
Vårt lag har blivit tilldelade att bemanna parkeringen och tält 2, vilket innebär att alla spelare som är anmälda kommer att behöva hjälpa till på något pass.
Fördelningen ser ut såhär arbetsfördelning
Precis som när vi hade kiosken gäller det att byta internt med någon i laget, kontaktuppgifter finns på svenska lag.
I fördelningslänken står det hur många det ska vara bemannat/pass.
Tält 2 - här grillar man och säljer grillat, dryck, baguetter, frukt, kaffe och kaka mm
Arbetspassen på morgonen och sen eftermiddag behövs 3 personer.
På morgonpasset 8-11 förbereder man för dagen, fyller upp och ser till att glöden i grillarna är perfekt för lunchen och börjar så smått att grilla.
Mitt på dagen behövs tre - fyra personer varav några behöver ha bra vana att grilla. Det brukar vara mycket högt tryck.
På arbetspasset 17-19 städar man och plockar ner och tömmer kylskåp och tält helt på varor och stänger.
Parkering
De som har arbetspass i parkeringen får instruktioner av ansvarig som möter upp vid klubbhuset på morgonen. Det handlar om att sätta upp koner och att fördela parkeringsplatser i ordning så att parkeringen används optimalt. Vi har parkering också bakom/nedanför hundklubben dit vi anvisar bilar när det är fullt på vanliga parkeringen.
Vi hoppas på bra väder och bra spel för killarna och att vi får en bra dag tillsammans!
Hälsningar
Maria L, kioskansvarig p2011
3 maj, 15:08 0 kommentarer
Vi får nog säga att vi var trötta när vi kom hem, men det var ett fantastiskt roligt litet läger! Lite bilder finns att bevittna i bildgalleriet 2022. Vill man se en helt oklippt version av rörligt material med killarnas färdigheter i att bädda sängen, kasta stövel mm ja då kan man titta under dokument och länkar. (ber redan nu om ursäkt för kommentatorn i filmen..)
3 maj, 12:17 0 kommentarer
Det går bra att hämta chipsen på Stenåldersvägen 4 - Snöstorp,
onsdagen 4/5 mellan 16.00-17.00
torsdagen 5/5 mellan 17.00-19.00
lördagen 7/5 mellan 14.00-16.00.
Det är viktigt att man respekterar och hämtar inom angivna tider så att det finns någon som kan lämna ut chipsen!
Om man inte har möjlighet att hämta någon av dagarna så hör av er till Annelie på 0709-795 000 och meddela detta och bestäm annan tidpunkt.
Chipsen betalas via Swish vid hämtning.
24 apr, 19:38 0 kommentarer
På tisdag efter träningen kommer vi ta lagfoto och enskilt foto. Vi har missat att ni målsmän måste skriva på ett dokument (se bild). Vi vill att ni skriver på det då ni lämnar era killar på träningen eller alternativt kommer dit till fotograferingen. Pappret har vi på träningen. Ledsen för besväret.
På träningen så tränar killarna i sina gröna matchshorts och strumpor. Matchtröja får dem när vi tar fotot!
20 apr, 20:59 0 kommentarer
Hej!
Här kommer tilldelningen av pass till vår kioskvecka som är vecka 18, första veckan i maj.
Som tidigare meddelats byter man pass internt med varandra om man inte kan det passet som är tilldelat.
Vi är ålagda att bemanna kiosken som en del av föreningsverksamheten.
Hälsningar
Maria, kioskansvarig
Tor 26/5
08:00-15:00 |
Cup Hstd SNFF röd
Skedalaheds IP |
Tor 26/5
08:30-15:15 |
Cup Hstd SNFF Grön
Skedalaheds IP |
Tor 26/5
09:15-16:00 |
Cup Hstd SNFF svart
Skedalaheds IP |
Fre 27/5
19:00-21:00 |
Bollkalle till A-laget
Skedalaheds IP |
Sön 29/5
16:00-18:00 |
Match mot Oskarströms IS
Esperedsvallen |
Tis 31/5
17:15-18:45 |
Träning
Skedalaheds IP C-plan |
Tor 2/6
17:15-18:45 |
Träning
Skedalaheds IP D-plan |
Tor 2/6
18:00-20:00 |
Match mot Hyltebruks IF
Örnvallen konstgräs |
Fre 3/6
18:00-20:00 |
Match mot IF Leikin
Skedalaheds IP 2 |
Tis 7/6
17:15-18:45 |
Träning
Skedalaheds IP C-plan |