Nyheter från våra lag
En bra Fredag
Pojkar 2010 - Igår, 21:58
Registrering av spelare
Flickor 2009 - Igår, 13:15
Sammanställning av föräldramötet
Flickor 2016 - Igår, 10:46
Lagförsäljning - Toalett- & Hushållspapper (Frivillig)
Pojkar 2008/2009 - 2 maj
Faktura
Flickor 2016 - 2 maj
Arbetsschema hemmamatcher div 3 2024
Dam utvecklingslag - 2 maj
Vi testar ny rutin ang kallelser
Dam utvecklingslag - 2 maj
Kontaktvägar
Besöks- och telefontider för kansliet
Telefontid:
Måndag - Fredag 08.00 - 16.00
Besökstid:
Hör av er på telefon eller mejl så bestämmer vi en tid då vi är flexibla för både dag- och kvällstid.
Ärenden för IFK Timrå - 072-173 33 00
Ärenden för Mid Nordic Cup - 060-785 15 17
E-post: ifktimra@ifktimra.com
MNC Möte 5 maj
2 maj, 21:05 0 kommentarer
Påminner om informationsmöte inför MNC nu på söndag.
Plats: Arenaskolans matsal
Tid: 18:00
Viktigt att minst en ledare kommer från varje lag.
Förutom information gällande MNC kommer vi att dra de lyckliga vinnarna i försäljningen av IFK Timrås klubbhäfte.
Årsmötet 18/4 2024
29 apr, 20:24 0 kommentarer
Vi kan glatt meddela att på årsmötet den 18 april valde Marie Pettersson och Kristofer Engstrand att fortsätta i styrelsen vid omval. Dessutom fick vi in tre nya ledamöter - Carolin Swanström, Lina Svensson och Rickard Olsson som vi hälsar varmt välkomna. Linda Söderberg blev omvald som ordförande för ett år.
Protokollet finns i sin helhet på hemsidan under "Dokument".
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 4/5
11:30 |
Selånger SK P 15 2 Äppellunda IP konstgräs |
Lör 4/5
11:30 |
Sundsvalls FF Söråkers IP |
Lör 4/5
12:00 |
Sidsjö-Böle IF P12 Gul Kubikenborgs IP Konstgräs Plan 2 |
Lör 4/5
13:00 |
Pojkar 2013 Äppellunda IP konstgräs |
Lör 4/5
13:00 |
Selånger SK F11 Röd Selånger IP - Konstgräs 5-5 / 7-7 |
Lör 4/5
13:00 |
Dam Timrå IP Konstgräs |
Lör 4/5
15:30 |
Pojkar 2011 Timrå IP Konstgräs |
Sön 5/5
09:30 |
Pojkar 2014 Selånger IP - Konstgräs 5-5 / 7-7 |
Sön 5/5
10:00 |
Pojkar 2014 Timrå IP Konstgräs |
Sön 5/5
10:15 |
Sidsjö-Böle IF P16 Grön Äppellunda IP konstgräs |
Senaste resultat
Fre 3/5
20:15 |
Essviks AIF Västhagen IP |
1-2 |
Fre 3/5
19:30 |
Kovlands IF Dam HK Vallen 1 |
1-1 |
Ons 1/5
15:00 |
Flickor 2011 Timrå IP Konstgräs |
2-4 |
Ons 1/5
12:15 |
Södermalm FF Västhagen IP |
3-3 |
Ons 1/5
10:00 |
Pojkar 2008/2009 Konstgräs |
7-0 |
Tor 25/4
20:40 |
Dam Timrå IP Konstgräs |
0-3 |
Lör 20/4
11:00 |
Pojkar 2008/2009 Konstgräs |
5-0 |
Sön 14/4
16:00 |
BIK Fotboll Bondsjöhöjdens IP |
3-4 |
Sön 14/4
13:30 |
Härnösands SK Högslätten |
1-3 |
Lör 6/4
11:30 |
Selånger SK Vesthagen |
3-0 |
Kommande aktiviteter
Lör 4/5
11:30-12:15 |
Pojkar 2015 »
Match mot Selånger SK P 15 2
Äppellunda IP konstgräs |
Lör 4/5
11:30-13:00 |
Flickor 2013 »
Match mot Sundsvalls FF
Söråkers IP |
Lör 4/5
12:00-13:00 |
Pojkar 2013 »
Match mot Sidsjö-Böle IF P12 Gul
Kubikenborgs IP Konstgräs Plan 2 |
Lör 4/5
13:00-14:00 |
Pojkar 2013 »
Match mot Kovlands IF P13/14
Äppellunda IP konstgräs |
Lör 4/5
13:00-15:00 |
Flickor 2011 »
Match mot Selånger SK F11 Röd
Selånger IP - Konstgräs 5-5 / 7-7 |
Lör 4/5
13:00-15:00 |
Dam »
Match mot Frösö IF
Timrå IP Konstgräs |
Lör 4/5
15:00-17:00 |
Utbildning
IFK Timrå Kansli |
Lör 4/5
15:30-16:45 |
Pojkar 2011 »
Match mot Matfors IF P11
Timrå IP Konstgräs |
Lör 4/5
20:45-01:00 |
Pojkar 2013 »
Nattvandring
Pangea |
Sön 5/5
09:00-10:00 |
Flickor 2017 »
Träning, hall delas med F18/19
Fotbollshallen |