Dela nyhet
Avslutning och vinterträningar
23 nov, 15:12 0 kommentarer
Idag kör vi gemensam avslutning - kul att så många är anmälda att vara med. Nedan följer lite information om träningarna under vintern. Ett mer fylligt "nyhetsbrev" kommer inom kort med lite sammanfattning av året och en spaning på nästa säsong.
Vinterträningar
Från och med veckan som kommer går vi över till två träningar i veckan - onsdagar och söndagar. Det kommer vi fortsätta med fram till vi drar igång försäsongsträningen framåt februari/mars.
Vinterträningarna påverkar inte träningsnärvaron som vi använder när vi behöver prioritera matchuttagning till exempel, utan är till för de som vill hålla igång med fotbollen även under vintern.
Juluppehåll
I samband med luciahelgen tar vi juluppehåll. Det innebär att sista träningen för i år kommer vara den 10 december. Vi återupptar träningarna igen söndagen den 11 januari.
Kommentarer