Dela nyhet
Det här är John
Idag, 12:00 2 kommentarer
John är en spelare med ett bra skott från nio meter och linjen. Det är en kille med en räv bakom båda öronen som har egna lösningar på en och annan uppgift under träningarna.
John är 30 år gammal och har spelat handboll i sex år. Han jobbar inom ett snickeri inom daglig verksamhet.
John är vegetarian och gillar verkligen att äta olika rätter på resa utomlands, till exempel tapas. Favoritdjuret är hund och alldeles speciellt familjens hund Theo.
I hörlurarna har han gärna ABBA och Ted Gärdestad. Favoritlagen är IFK Tumba och AIK.
John gillar sommaren bäst med värmen, ljuset och tunnare kläder. Roligaste handbollsturneringen är Åhus med små lag och spel på sand men nu längtar John till Lundaspelen. Det bästa med Härs&Tvärs är att få träna och träffa bra kompisar. John tycker också att det är kul att prata lite med de vuxna på plats.
När John har tid över vill han gärna gå på disco eller besöka en ungdomsgård med kompisen Felix. Han gillar också att spela Xbox, gå på bio och att promenera.
/Jocke













Kommentarer
Hanna Malm Idag, 12:10
Vilken tur att vi hittade till Härs & Tvärs brorsan! Det ska bli så roligt med Lundaspelen.
Stefan Högquist Idag, 16:24
Bästa fina John!