Prenumerera
Ansvariga för kiosk - Säsongen 2025
14 maj, 20:28 0 kommentarer
Hej alla föräldrar!
Eftersom ingen anmält sig på positionerna som eventansvariga för laget så har vi beslutat att gå via lag listan (nerifrån och upp).
Under denna säsong kommer därför föräldrar till dessa grabbar ansvara för att inköp, bemanning, bakning och toast blir fördelade på föräldrar i laget. Engagerade ledare kan inte fördelas ansvarsuppgifter.
- Stellan Zetterlund
- Tage Madsen
- Viktor Högberg
- Wilhelm Zetterlund
- William Vinterfred
Nu i helgen har vi ett sammandrag på Äppellunda - Detta ansvarar några föräldrar som valde att ha kiosken kvar när vi ställde frågan om hur intresset för denna såg ut. Ni som är med i den nya gruppen behöver alltså inte göra något inför denna helg däremot har vi nästa match på Äppellunda den 25 maj - Inför den behöver ni planera det vi skrivit om ovan.
Eftersom engagemang inom föreningen är ideellt arbete och frivilligt så måste ni aktivt byta med annan inom laget om ni inte vill vara med och ansvara för detta, om ni byter behöver vi få den informationen.
En WhatsApp grupp kommer skapas så att ni kan kommunicera med varandra och fördela arbetet under säsongen.
Om ni har några frågor eller funderingar gällande detta så är ni varmt välkommen att höra av er så ska vi försöka besvara alla era frågor.
Trevlig kväll!
Kristin och Lina
Kommentarer