Dela nyhet
Viktig info – sista grästräningen, grillning & ny träningstid
22 sep, 08:19 10 kommentarer
Hej!
Imorgon kör vi sista grästräningen för säsongen. Eftersom vi fick hamburgare och läsk över efter helgens poolspel tänkte vi grilla och bjuda barnen på detta efter träningen.
För att detta ska funka behöver vi 2–3 föräldrar som kan hjälpa till att grilla under träningen, så att maten är klar till kl. 18.30. Svara gärna med en kommentar här om du kan ställa upp.
Från och med nästa vecka går vi ner på en träning i veckan då grässäsongen är slut. Ny träningstid blir onsdagar på lilla konstgräsplanen och vi planerar att träna november ut (med reservation för vädret). Vi håller just nu på att förhandla klart med Växjö BK om tiden, men preliminärt blir det kl. 18–19. Vi återkommer med bekräftelse så snart allt är spikat.
En påminnelse:
Ni som ännu inte har betalat för LF Cup, gör detta omgående om era barn ska delta.
Tack för hjälpen och ert engagemang!
/Tränarna i P16
Kommentarer
Matti S. 22 sep, 08:45
Hej,
Jag kan hjälpa till med hamburgarna
Jan A. 22 sep, 08:49
Jag kan hjälpa till. Jan, Matheos pappa.
Lukas E. 22 sep, 08:53
Tack 🙏
Fredrik P. 22 sep, 09:19
Hej kan också hjälpa till med grillen . Lukas pappa
Martin G. 22 sep, 09:42
Jag kan med hjälpa till med vid grillen. (Och tar med BK-häften till de två sista som ej hämtat ut).
/Alexanders pappa
Lukas E. 22 sep, 09:46
Jag skickar påminnelse sms till dom två sista
Martin G. 23 sep, 21:30
Stort tack till John och ICA Cityhallen för sponsring av burgare och dryck både till avslutningen i kväll och till hamburgarförsäljningen vid poolselet i helgen🙏
Sofia S. 24 sep, 18:58
Hej, är det träning imorgon?
Lukas E. 24 sep, 19:44
Ja imorgon är det träning, först nästa vecka är det på onsdagar
Sofia S. 24 sep, 19:59
Tack för svar