Dela nyhet
Ny sponsor i Döner och Pizza
4 feb, 09:39 0 kommentarer

Täby HC är glada över att presentera en ny sponsor till föreningen, restaurangen Döner and Pizza. Avtalet sträcker sig över tre år som ger oss ytterligare möjligheter att utveckla verksamheten för våra barn och ungdomar. Med detta uppmanar vi givetvis vi alla våra medlemmar att gå dit och äta, eller beställa ifrån, när tillfälle ges. Döner and Pizza ligger i Täby Centrum och bara ett handledsskott från Tibble Ishall.
Mer om Döner and Pizza, länk till hemsidan Döner and Pizza
Tysk, italiensk inspirerade lokala favoriten som har skapat ett hälsosamt och näringsrikt förhållningsätt till traditionell kebab och serverar supergoda klassiska Pizzor.
All mat är gjorda av förstklassiga ingredienser och färska lokalproducerade grönsaker. Smakrika såser – givetvis på hemligt recept – gör Döner Kebab och pizzorna till en verkligt speciell upplevelse.
"Döner and Pizza är en lokal favorit i Täby och har följt Täbys föreningsliv ett par år nu och 2023 blir året då vi fokuserar mer på samarbeten med lokala idrottsföreningar för att kunna bidra och hjälpa till föreningarna runtom i regionen."
"Vi är stolta över att kunna bidra med support till våra föreningar som erbjuder fina möjligheter till våra ungdomar"
Emelie Kozanli, VD, Döner and Pizza
Kommentarer