Nästa match
Pantamera P Ö Röd Gr8 -11 23/24
Lag | M | P |
---|---|---|
1. FBC Kalmarsund Ungdom P11/2 | 12 | 33 |
2. CL98IC P12/1 | 12 | 27 |
3. FBC Kalmarsund P11 | 12 | 23 |
4. Nybro IBK P11-12 | 12 | 14 |
5. FBC Karlskrona P10-11 | 12 | 13 |
6. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P11 | 12 | 7 |
7. Sandbäckshults IBK P11-12/1 | 12 | 5 |
8. Sandbäckshults IBK P11-12/2 | 0 | 0 |
9. Slätafly/SK IBK P10-11 | 0 | 0 |
Pantamera P Ö Röd Gr7 -10 23/24
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Gantesbo IBK P10-11 | 14 | 37 |
2. FBC Kalmarsund P11/2 | 14 | 30 |
3. FBC Kalmarsund Ungdom P11/1 | 14 | 26 |
4. Jämjö IBK P10-11 | 14 | 24 |
5. Nybro IBK P10-11 | 14 | 23 |
6. Rottne IF P09-11 | 14 | 12 |
7. IBK Svala P10-11 | 14 | 9 |
8. CL98IC P11 | 14 | 4 |
9. Craftstadens IBK Oskarshamn P11 | 0 | 0 |
Nyheter från föreningen
Nyhet från Kalmar Energi!
12 feb
USM P16 Regionslutspel 2-3/2
30 jan
Gothia cup - Dag 4
8 jan
Gothia cup - Dag 3
6 jan
Gothia cup - Dag 2
5 jan
Information från lagföräldrarna inför helgens uppdrag
23 jan, 17:53 4 kommentarer
Gokväll på er!
På lördag är det innebandy hela eftermiddagen! =D
Vi har allt på allsvenskan på lördag. Samling 12:45. Matchstart 14:00.
Kiosk: Alexander K, Vincent & Axel.
Sarg: Jon, Pelle, Olle A, Erik G.
Entre/publikvärd: Casper & Pelle.
Vi vet att ni skrev upp er på detta innan vi visste matcherna. Vill ni byta bort ert passa försök att göra det mellan varandra men meddela oss vem som ersätter dig.
Vi har också hemma match nästa samtidigt i ÖBCA2 hallen där ena laget möter Karlskrona.
Sekretariatet: Felix, Isac & Levi Kiosk: Erik J & Tor
Sen för att avsluta denna innebandy lördag har vi match i Torslunda hallen kl. 17:00 där andra laget möter Gantesbo.
Sekretariatet: Olle N, Olle A & Lasse Kiosk: Tage & Max.
Hälsningar Alice & René Lagföräldrar P11
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Mån 29/4
18:15-20:00 |
Träning P-11
ÖBC B (Smaragd) |
Ons 1/5
17:15-19:00 |
Träning P-11
ÖBC A (Färjehallen) |
Mån 6/5
18:15-20:00 |
Träning P-11
ÖBC B (Smaragd) |
Ons 8/5
17:15-19:00 |
Träning P-11
ÖBC A (Färjehallen) |