Nyheter från våra lag
Nya träningstider
F16 - 24 apr
Träningstider maj-sept
F12 - 23 apr
Nya träningstider
P11 - 23 apr
Nya Träningstider
P12 Lila - 22 apr
Info om kallelser, tröjor och strumpor
P11 - 19 apr
Ingen träning på torsdag!
P11 - 16 apr
Sommarfotbollsskolan 2024!
Sommarfotbollsskolan 2024 - 15 apr
Helgens matcher - kort rapport från ansvariga ledare
F14 - 15 apr
Ytterligare info om Seriespel våren 2024
F15 - 11 apr
Seriestart till helgen
P11 - 7 apr
Föräldramöte Tisdag
F16 - 6 apr
Seriespel våren 2024
F15 - 4 apr
Info inför vår/sommar
F17 - 3 apr
Lerumsmålvakten är tillbaka!
Herrar - 2 apr
Tredje gången gillt i Future cup!
F17U - 2 apr
25% på fotboll på Stadium!
5 apr, 13:09
Perfekt inför seriepremiärerna har vår samarbetspartner Stadium ett erbjudande till alla våra medlemmar - 25% på fotboll!
Erbjudande gäller online såväl i fysiska butiker och ni hittar både QR-kod för butik och koden för onlineköp på ert medlemskort redan nu! Gäller alla tillbehör för fotbollssäsongen så som fotbollsskor, benskydd eller liknande med ordinarie priser, ej på våra föreningskläder, mellan 1/4 - 30/4 - 2024
Kom även ihåg att registrera ert Stöd, där ni vid varje köp på Stadium också ger en föreningen en extra bonus på 3% samtidigt som ni behåller personliga bonus!
Det görs enkelt här!
Kommande matcher
Sön 5/5
09:00 |
IF Väster Svart Önneredsplan 2 |
Sön 5/5
09:00 |
P13 Lila 4 Aspevallen 11 |
Sön 5/5
10:15 |
P13 Lila 3 Aspevallen 11 |
Sön 5/5
10:15 |
IF Väster Orange Önneredsplan 2 |
Sön 5/5
11:15 |
Hisingsbacka FC Svart Backavallen 21(Gratts Arena) |
Sön 5/5
12:00 |
Brämaregårdens FC Blidvädersplan 11 |
Sön 5/5
12:00 |
P10 Vit Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
Sön 5/5
12:00 |
IF Warta Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs |
Sön 5/5
13:00 |
P10 Lila Aspevallen 1 Gräs |
Sön 5/5
14:00 |
F10/11 VIT 2 Stenkullen IP |
Senaste resultat
Lör 4/5
16:00 |
Damer Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
6-6 |
Lör 4/5
12:00 |
F10/11 VIT 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
1-4 |
Lör 4/5
12:00 |
SG Ruddalen IF Vit Påvelund 11 Konstgräs |
7-2 |
Fre 3/5
19:30 |
Herrar Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
3-1 |
Fre 3/5
19:00 |
F17U F16 Aspevallen 1 Gräs |
1-1 |
Tor 2/5
19:00 |
Herrjuniorer Aspevallen 1 Gräs |
4-2 |
Ons 1/5
20:15 |
U16 Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
4-2 |
Ons 1/5
19:30 |
Lerkils IF Ängås IP D |
2-1 |
Ons 1/5
15:30 |
Kärra KIF Blå F11 Klarebergsvallen 21 Konstgräs |
5-1 |
Sön 28/4
18:00 |
Hermansby IF Kärnavallen 21 Konstgräs |
2-4 |
Kommande aktiviteter
Sön 5/5
07:45-12:30 |
F16 »
Öif-cupen
Öjersjö IP |
Sön 5/5
08:00-17:00 |
P14 Vit »
Flodala cup
Flodala |
Sön 5/5
09:00-14:00 |
P14 Lila »
Flodala Cup
Flodala IP |
Sön 5/5
09:00-10:00 |
F14 »
Match mot IF Väster Svart
Önneredsplan 2 |
Sön 5/5
09:00-10:30 |
P13 Lila »
Match mot Öjersjö IF 3
Aspevallen 11 |
Sön 5/5
09:00-17:00 |
P16 Lila »
Öjersjö Cup
Öjersjövallen |
Sön 5/5
09:00-17:00 |
P16 Vit »
Öjersjö Cup
Öjersjövallen |
Sön 5/5
10:15-11:45 |
P13 Lila »
Match mot Öjersjö IF 4
Aspevallen 11 |
Sön 5/5
10:15-12:15 |
F14 »
Match mot IF Väster Orange
Önneredsplan 2 |
Sön 5/5
10:30-12:00 |
P15 Vit »
Träning
Aspevallen C-yta |