Dela nyhet
GGN - Åsätra MK depå
28 aug, 15:00 0 kommentarer
GGN2024, grunden till depå förberedd
Vi satsar även i år likt tidigare år på att anordna vår egen gemensamma smat GGN:s snabbaste och coolaste depå!
Vi kommer kommunicera på sociala medier under GGN helgen var depån ställts upp och instruktioner.
Vi kommer se till att tält, depåmattor finns på plats. Åkare ansvarar för Åsätra MK klubbtröja, egen utrustning (tydligt uppmärkt med namn och nummer) kommer till depån.
Alla stopp skall göras under 1 min är vårt mål, Åsätra tröja på så Ni syns i spåret, så det blir möjligt att förbereda Era stopp. Vi kommer ha personal med Walkie Talkie som förannonserar Er så Ni skall ha så effektiva stopp som det bara går, en minut längre i depån är svårt att köra in i spåret och tid ni vinner mot andra deltagare, glöm inte det :)
Följ med och njut av stämningen, spåret och ett härligt hålligång i depån.
De som kan ställer självklart upp i depå den dagen man inte kör och servrar, stöttar och hejar. Har man anhöriga som hjälper till med service är de välkomna att hjälpa till. Svara gärna på delningen av denna nyhet på facebook att ni dyker upp
All depåpersonal skall om möjligt bära klubbtröjan, extra finns att låna
OBS vid användande av depån är enda motkravet att du kör i Åsätra tröja eller väst!
Se kort klipp från depå 2024 innehållande bla exemplariskt packad och märkt låda