Dela nyhet
XXL, sifkollektion
15 jan, 21:40 2 kommentarer
Hej!
Nu är det nytt år och vi har numera XXL som samarbetspartner.
Vår klubbsida håller på att byggas upp, men då ett antal av våra klädesplagg är nya hos Adidas för 2023 så är de inte inkomna ännu. Vår tro är att de kommer vara på plats i februari och då kommer de även att synas på vår föreningssida. Beställningar sker via länken nedan. När allt är på plats kommer vi att ha provkollektionen inne i klubbstugan där man kan prova kläderna och beställa via länk eller en QR kod som finns på plats.
Allt är som sagt inte på plats ännu, men lite saker är redan på plats om ni vill in och kika/beställa.
För att beställa behöver ni registrera er hos XXL och sedan ansluta er till ett lag (tillhör du inget lag finns där ett lag som heter övriga, det är systemet som behöver ha en lagtilldelning). Föreningen får även en kickback på alla köp du gör, oavsett om det är till SIF eller privat så gå gärna in och registrera dig.
När du handlar i XXL varuhus uppger du mobilnummer för att ge klubben kickback, du måste ha registrerat dig först för att detta ska fungera.
Kommentarer
Lukas Lundgren 20 feb, 09:03
Hej hej!
Finns hela kollektionen i SIF-stugan nu, så de kan prova/titta?
Viktor Svensson 20 feb, 10:14
Hej,
Jag kommer träffa XXL på IP på torsdag, förhoppningsvis får vi upp provkollektionen då. Så efter vårt möte kommer det ut en nyhet med information om det