Prenumerera
Euro Floorball Tour på Rosvalla
7 nov, 12:50 2 kommentarer
Hej!
I helgen är det dags att som lag titta på innebandy i världsklass på Rosvalla. Det kommer vara mycket folk på Rosvalla hela helgen så det kommer sannolikt vara svårt med parkering.
Vi samlas 15:15 på lördag på Rosvalla, i stora entrén, (där vi tog fotona), och delar ut eventbanden där. Vi kommer att dela ut banden till både lördag (orange band) och söndag (svart band) på en gång. Samling inför matchen på söndag är 14:15, också i stora Entrén.
P15 har följande platser respektive dag:
Sverige-Finland, lördag 8/11 kl 16:00: Sektion B3, Rad 9 plats 5-17, Rad 10 plats 1-16, Rad 11 plats 1-16.
Sverige-Tjeckien, söndag 9/11 kl 15:00: Sektion B3, Rad 9 plats 1-17, Rad 10 plats 1-17, Rad 11 plats 1-11.
Vi behöver hålla oss till dessa platser och sköta oss väl på läktaren 😊. Glöm inte att också plocka undan eventuellt skräp efter er. Väskor med max mått 40*40*20 cm är OK enligt uppgift.
OBS! Eventbanden gäller för alla matcher den dagen, men det är bara under ovanstående matcher som vi ledare har ansvar för barnen.
Om man vill hämta eventbanden på annan än ovan angivna tid, så kan man i så fall kontakta Mia (Felix mamma) på 073-389 41 65.
Kommentarer
Mia Fång Lind 7 nov, 16:42
Jag finns på Rosvalla i multihallen imorgon mellan 9-11 om någon vill hämta då😊annars är det bara att höra av sig. Bor på Brandholmen men kommer säkert vara mycket på Rosvalla 🙌😅
Mia Fång Lind 8 nov, 20:06
Hej!
Det var många av killarna som kom utan vh idag så jag valde att inte dela ut morgondagens band till de killarna idag.
Jag delar ut dem vid samlingen imorgon. Jag finns även på plats i kiosk 1 från kl 8🙌