Dela nyhet
Lite info och datum framöver
15 okt, 13:23 4 kommentarer
Hej på er,
Kommer lite info om inplanerat aktiviteter samt lite info.
Fredagen den 12/12 kommer vi åker till Tromsö och kör lite träningar/match/team building etc. Här kommer barnen behöver ta ledig från skolan hela fredagen. Vi kommer tillbaka till Luleå på söndagkväll. Det tillkommer en egenavgift på ca 400/500kr. Vi återkommer med mer info. (spelare samt ledare åker buss. ingen plats till föräldrarna)
Helgen efter den 20 o 21/12 har vi bjudit en finsk lag som kommer med 30 plus spelare. Vi kommer köra en tränings/match helg tillsammans/mot dem. Vi har 6 timmars is bokad. 2 på lördag em, 2 på söndag fm samt 2 på söndag em. Det är kostnadsfritt för våra barn
Sedan är det kul med matcher nu. Har ni funderingar är det bara att höra av sig till Per eller Mig (funka med övriga ledare också). Vi uppmuntrar dock att vara lite lugn och kolla allt över tid inte varje match/helg som mättningspunkten.
Vi återkommer med lite planer runt cuper framåt.
/adam
Kommentarer
Ellinor Bergman 15 okt, 13:42
Får alla som vill och kan åka med till Tromsö?
Adam Wozniak 15 okt, 13:45
ja, det är för alla spelare
Charlotta Olofsson 15 okt, 17:16
Så roligt för grabbarna! Vilket äventyr!
Per Sandström 9 nov, 19:35
Kom ihåg att söka ledigt för fredag när vi åker till Tromsö