Prenumerera
Arbete på herrarnas match 11/6
2 jun 2025 0 kommentarer
Arbete på herrarnas match 11/6
Hej!
Nästa vecka är det vår tur att hjälpa till vid herrarnas match på Porsö IP den 11/6. SAMLING 18.00 där ni möts upp av ansvariga på plats för genomgång av arbetet och iordningställande av fiket etc. Matchen startar kl 19.00. Vi ska bemanna fiket, vara entrévärdar samt bollhämtare. Vi i föräldragruppen har fördelat ut arbetet enligt vad Lira vill att vi ska bemanna upp med.
2 vuxna i fiket - Sam Berg och Charlie Hedlund (Vuxna)
1 vuxen + 1 barn i entrén - Figge Hartman + förälder.
8 bollhämtare - Sam Berg, Charlie Hedlund, Anton Burman, Loui Sjögren, Sven Westlin, Olle Nilsson, Malte Sandberg, Loke Niska.
Bakning: En långpanna var eller motsvarande. Glöm ej skriva innehållsförteckning.
- Sam Berg, Charlie Hedlund (allergivänligt) och Figge Hartman
Det vi kommer sälja är, kaffe, läsk och fikabröd. Vi i föräldragruppen kommer köpa in allt som behövs. Vatten hämtas inne på sporthallen, termosar och kaffekokare finns på plats redan.
Vårat lag får pengarna från fikaförsäljningen och vi kommer ha en egen swishlapp för det i fiket. Entrén har en egen Swish för dessa pengar går till herrlaget.
VIKTIGT! Kan man inte så måste man själv ordna så att någon annan kan istället.
Vänliga hälsningar föräldragruppen
Kommentarer