Dela nyhet
Café-schema inför Göteborgs cup 29 maj-1 juni
7 maj, 19:07 0 kommentarer

Hej
Här kommer café-schema inför Göteborgs cup 29 maj-1 juni på Härlanda Park.
Skriv namn och telefonnummer på den som kommer att stå i cafét i rutan bredvid ditt barns namn senast söndag 11 maj.
Självklart kan ni byta tider med varandra eller resonera kring hur ni tillsammans löser ert arbetspass. Kommunicera gärna detta i separata chattar/samtal.
Det förväntas att:
-
En person per barn står i cafét på utsatt tid. Det går bra att fråga närstående om hjälp om ni själva inte har möjlighet.
-
Medtag bakverk som kan säljas, exempelvis kärleksmums, morotskaka, bullar mm.
-
De som står sista passet på dagen kör caféprylarna hem till Erik & Karin, adress: Hedlunds backe 14 på kvällen.
Om ni har förhinder och ni inte får tag i någon ersättare skriver ni barnets namn i kolumnen “Förhinder”. Fyll gärna i om ni kan bidra med bakverk. De som har förhinder får möjlighet att hjälpa till vid kommande aktiviteter.
Finns även en kolumn där ni kan fylla i om ni kan stå mer än ett pass under helgen. Går även bra att fylla ut torsdags passet där vi satt frågetecken.
Thildes pappa Joachim och Tildas mamma Karin fixar med inköp inför varje ny cafédag.
Viktigt att alla som bakat gör en innehållsdeklaration så vi har järnkoll på allergener. Baka Smart!
Är något oklart så är det bara att höra av er.
Vi gör detta tillsammans för laget och hoppas på bra klirr i lagkassan!
Hälsningar
Karin & Erik 0733-921787 (Tildas föräldrar)
Kommentarer