Nyheter från våra lag
Imorgon Söndag startar träningen kl 12.00
Herrar - Idag, 11:44
Kiosken imorgon
P13/14 - Igår, 05:33
Inför kioskbemanning
P10 - 29 apr
Manifestationsdag för Matchklimatet
23 apr, 19:25 0 kommentarer
Göteborgs Fotbollförbund inbjuder alla lag och föreningar i vårt distrikt att delta i
den 1:a gemensamma manifestationsdagen för svensk fotboll som genomförs söndag
den 19 maj!
Fotbollsskolan- anmälan öppen till 19 maj
19 apr, 10:57 0 kommentarer
Anmälan görs via Fotbollsskolan 2024 på vår hemsida!
Reparation av konstgräset (börjar idag!)
15 apr, 15:07 0 kommentarer
Många har nog noterat att hörnet mot grusplanen/skogen av vår konstgräsplan har tagit stryk av stora mängder vatten i vinter. Reparation av detta kan bara ske i bra väder och innebär att denna del av ytan inte får beträdas. Vi har med kort varsel fått reda på att det nu är läge, och ber därför berörda lag inskränka sin träningsyta och respektera eventuella avspärrningar som dyker upp under denna vecka. reparationen skall enligt uppgift ta 3 dagar, så inga matcher till helgen skall påverkas. Synpunkter eller idéer tar ni med Terje, vår superplanerare, som är på plats flera dagar i veckan (bland annat ikväll). Det kommer bli bättre efteråt!
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 4/5
15:15 |
F09/10 Kode IP 3 Konstgräs |
Sön 5/5
10:30 |
Hermansby IF Kärnavallen 22 Konstgräs |
Sön 5/5
11:00 |
F15 Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
11:00 |
F15 Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
11:00 |
Kareby IS Kareby Hed 11 |
Sön 5/5
12:00 |
P15 Kode IF 2 Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
12:00 |
P15 Kode IF 1 Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
12:15 |
P13/14 Kode IP 31 Konstgräs |
Sön 5/5
15:00 |
Kareby IS Vit Kareby Hed 12 |
Sön 5/5
18:30 |
Herrar Kode IP Konstgräs |
Senaste resultat
Lör 4/5
13:30 |
P10 Kode IP 3 Konstgräs |
0-3 |
Fre 3/5
19:45 |
P07/08/09 Gulsvart Lunnevi |
0-4 |
Fre 3/5
18:45 |
Kärra KIF Klarebergsvallen 1 Gräs |
1-0 |
Mån 29/4
18:30 |
Älvsborg FF F11 Blå Hagenplan 11 (Hagens Prästväg 4 426 74 Västra Frölunda) |
8-5 |
Sön 28/4
19:15 |
P07/08/09 Gulsvart Lunnevi |
0-5 |
Sön 28/4
13:45 |
Näsets SK Vit Åkeredsvallen 21 Konstgräs |
4-1 |
Lör 27/4
13:30 |
Lundby IF Grön Fjärdingsplan KG |
5-6 |
Lör 27/4
11:00 |
F11/12 Kode IP 31 Konstgräs |
2-2 |
Fre 26/4
19:00 |
Herrar Kode IP 3 Konstgräs |
2-1 |
Tor 25/4
20:15 |
Öjersjö IF Furulundsplan 1, konstgräs |
3-3 |
Kommande aktiviteter
Lör 4/5
15:15-17:15 |
F09/10 »
Match mot IFK Fjärås
Kode IP 3 Konstgräs |
Sön 5/5
09:30-10:30 |
F16 »
Träning F16
Lunnevi konstgräs |
Sön 5/5
09:30-10:30 |
P16 »
Träning Lunnevi
Lunnevi konstgräs |
Sön 5/5
09:30-10:30 |
PF17 »
Träning
Lunnevi konstgräs |
Sön 5/5
10:30-12:30 |
F13/14 »
Match mot Hermansby IF
Kärnavallen 22 Konstgräs |
Sön 5/5
10:30-12:00 |
P07/08/09 »
Utomhusträning
Konstgräsplan, Lunnevi |
Sön 5/5
11:00-12:00 |
F15 »
Match mot Surte IS FK
Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
11:00-12:00 |
F15 »
Match mot Romelanda UF
Kode IP 32 Konstgräs |
Sön 5/5
11:00-12:00 |
Oldgirls »
Match mot Kareby IS
Kareby Hed 11 |
Sön 5/5
11:45-13:00 |
P15 »
Kiosk
Lunnevi konstgräs |