Dela nyhet
Arbetspass på a-lags matcher
4 maj, 19:34 0 kommentarer
Hej.
Vid två tillfällen under säsongen kommer vi att arbeta på a-lagets hemmamatcher. Matcherna som är aktuella är söndagen den 15 juni samt lördagen den 6 september, du blir kallad för den som är aktuell för dig!
Då säkerheten höjs på våra hemmamatcher behöver fler föräldrarna än tidigare hjälpa till i kiosker och entré.
Ca 8 spelare är bollkallar. De är placerade 2 bakom varje mål och 2 på varje långsida och de bör vara på plats senast 30 min innan matchstart. En ledare är på plats och stöttar bollkallarna.
Om ditt barn är bollkalle är också en vårdnadshavare på plats och arbetar i kiosk eller entré. Vårdnadshavaren bör vara på plats 60 min innan matchstart.
Om du inte kan är det ditt ansvar att byta pass med någon annan förälder och meddela i WhatsApp så vi kan justera hemsidan.
15 juni kl 16:00 |
6 september kl. 13.00 |
Charlie Nano |
Eskil Wremer |
Elias Törnblom |
Benjamin Svensson |
Elyas Elyas |
Iker Lechte |
Bastian Willbo |
Lareos Habbak |
Benjamin Larsson lager |
Leo Andersson |
Leo Mohammed |
Nathan Björkberg |
Matteo Wernvik |
Oliver Landén |
Max Golin |
Vide Rydén |
Nils Toll |
Vincent Johansson |
Wilton Forsberg |
Vincent Laveryd |
Walter Kempe |
|
//Ledarna
Kommentarer