Dela nyhet
Grillmästare till Hargsdagen 6 sep
26 aug, 12:54 10 kommentarer
Hej!
Hargsdagen 6/9 närmar sig och alla lag hjälper till på något sätt under dagen.
A-kiosken kommer vara öppen där korv, toast, hamburgare, fika, dryck och kaffe säljs. Vårt lags uppgift har blivit att grilla hamburgare som säljs i kiosken, så nu behöver vi er hjälp att bemanna grillen mellan klockan 13-17.
Grabbarna börjar bli så pass stora att de kan vara behjälpliga med detta så ta gärna med ert barn till det pass ni skriver upp er som grillmästare på.
Vi önskar att man är två vuxna per pass, och vi ser gärna att ni som är nya till laget eller om man inte haft kiosktjänst under vårsäsongen kan se över om kan bidra med en timmes arbete denna dag.
Täcks inte arbetspassen kommer vi att dela eller lotta ut uppdraget. Skriv en kommentar här under om vilken tid ni kan jobba:
13-14 Daniel och Kristian (Tage + Hampus)
14-15 Hanna och Marcus (Leo)
15-16
16-17 Jocke och Martina (Harry + Colin)
Kommentarer
Daniel 26 aug, 19:57
Jag (och Tage) kan grilla kl 13-14
Kristian N. 26 aug, 20:53
Jag och Hampus kan köra med er Daniel ? Om det behövs två vuxna
Daniel 26 aug, 20:54
Det blir ju kanon! Två grillmästare och två lärlingar.
Kristian N. 26 aug, 20:58
Ja 😎
Martina H. 26 aug, 22:40
Snyggt! Grillteam nr 1 klart 👏
Anna Norrby 27 aug, 09:51
Jag och Klas jobbar på hockeycupen hela dagen. Lördag och söndag.
Peter 27 aug, 17:04
Elias har hockeycup hela helgen med tillhörande arbetspass för hans föräldrar 😅
Martina H. 27 aug, 18:33
Tack för att ni meddelar så att vi vet! Lycka till med hockeycupen!
Martina H. 30 aug, 18:43
Vi har fortfarande tre timmar att täcka! Jag ger er till imorgon kväll på att bemanna passen som är kvar och på måndag så fördelar vi ut arbetspassen som är kvar 😊
Hanna L. 31 aug, 11:12
Jag och Marre tar passet 14-15