Dela nyhet
Spelschema Seriespel F17/18
8 apr, 15:32 0 kommentarer
Hej, nu har vi fått vårt spelschema för seriespel!
Det ligger kallelser med automatiskt utskick 4 dagar före match. Snälla, svara så fort ni vet om ni kan vara med eller inte. Det underlättar för oss att ev be om hjälp från annat lag med några dagars framförhållning än dagen innan. Barn blir sjuka, ni får annat för er osv vi fattar, men ändra bara svaret då :)
I kalendern ligger samtliga dagar, motståndare och tider inlagt men skickar även med en liten printscreen på vårt spelschema.
Viktigt att ni ber om hjälp med skjuts till och från matcher!
Vi hjälps åt och det finns säkert fler än jag som kan tänka sig ha fullsatt bil fram och tillbaka från exempelvis bortamatchen på Lidingö!
Vi har anmält vårt lag till LÄTT serie. Med det sagt så har vi ingen aning om hur duktiga våra motståndare är.
Matchtröjor är på gång och kommer delas ut antingen på första matchen eller på någon träning i anslutning till 26 April. Matchtröjan skall behållas över säsongen!
Skriv till mig om ni undrar något eller hör av er här!
Bifogar även reglerna för 5-manna i ett separat dokument. Det är viktigt att ni som föräldrar hejar på våra flickor och inte lägger fokus på vad domare och motståndare gör :)
/JS 0736427089