Dela nyhet
Sista träningen torsdag 23/11
20 nov, 14:06 7 kommentarer
Nu på torsdag blir sista träningen för i år. Ni som har matchkläder hemma, ta med dem så vi kan lämna in dem. Föreningen vill gärna ha in dem så fort som möjligt.
Det blir ingen speciell avslutning i år, men det blir traditionsenlig prisutdelning till alla. Vi siktar istället på lite aktiviteter under säsongen nästa år, kanske ett träningsläger eller nåt annat roligt.
Kommentarer
Mattias Andersson 20 nov, 14:32
Vill också passa på att skriva en lite hyllning till tjejerna som ni gärna få läsa upp för dom:
Ni är ett fantastiskt lag som alltid ger 100% på planen. Ni har utvecklats så mycket under säsongen, både som spelare och som personer. Ni har visat glädje, laganda, mod och skicklighet i varje match. Ni har stöttat varandra, hejat på varandra och firat varandra. Ni har gjort er tränare, era lagkamrater och era föräldrar stolta över er. Ni är ett lag med stjärnor som lyser upp himlen. Ni är ett lag med hjärtan som slår för fotboll. Ni är ett lag som vi aldrig glömmer. Ni är ett lag som vi hyllar!
Lisa Bringhed 20 nov, 14:36
Vilka fina ord! Tusen tack till er ledare för ert fina engagemang denna säsong!
Förresten, blir det någon träning i vinter eller när beräknar ni att träningen drar igång igen?
Johan Ekström 20 nov, 14:40
Vårt önskemål var att träna inomhus i januari-februari och utomhus från mars, vi har dock inte fått detta bekräftat ännu. Vi återkommer med info så fort vi vet.
Sandra 20 nov, 14:41
Tjejerna är otroligt duktiga. Vill också tacka er tränare för allt jobb ni lägger ner på träningarna med tjejerna
Monika Jovanovska Axelsson 20 nov, 15:19
Tjejerna har verkligen utvecklats i sitt spel, vilket är så roligt att se när de spelar match :-)
Stort tack för ert engagemang!
Mikael Axelsson 21 nov, 08:17
Stort tack till er tränare, ni gör ett fantastiskt jobb!!!
Så kul att se alla framsteg de gör.
Madeleine Rålin 21 nov, 09:16
Ett stort tack till er tränare. Ni gör ett fantastiskt bra jobb. Tjejerna är så duktiga.