Alla vinnare under 2019....
....... kommer här att publiceras. Undantag är U- och Inskolningsklasser samt klasser med endast en deltagare.
Om vi missat någon var vänlig kontakta sidansvarig.
För att nå resultat, klicka på arrangörsnamnet.
Magnus Gadefors Ö8 | 17 Mars | medel | Vårracet |
Fanny Karls D12 | 5 April | lång | Grymnatta |
Edvin Johansson H12 | 5 April | lång | Grymnatta |
Ulla Caisa Lybert D75 | 13 April | lång | Mörtsjödubbeln |
Mårten Anterud Ö7 | 13 April | lång | Mörtsjödubbeln |
Tommy Holmér H60 | 14 April | medel | Enenracet |
Iben Stattin D10 | 20 April | sprint | Uppsala möte |
Bengt Eriksson H75 | 21 April | medel | Uppsala möte |
Tommy Holmér H60 | 22 April | medel | OK Klemmingen/ Söd... |
Maja Rundlöf D14K | 2 Maj | lång | U-serien #1 |
Aki Hallakumpu H14K | 14 Maj | lång | U-serien #2 |
Rasmus Lundström H14 | 14 Maj | lång | U-serien #2 |
Edvin Johansson H12 | 14 Maj | lång | U-serien #2 |
Edvin Johansson H12 | 2 Juni | sprint | Slottssprinten |
Vincent Rylander HD20 | 2 Juni | sprintstafett | Slottssprinten / stafett |
Iben Stattin HD20 | 2 Juni | sprintstafett | Slottssprinten / stafett |
Victor Granath H24 | 6 Juni | sprintstafett | Centrum team sprint |
Edvin Johansson H24 | 6 Juni | sprintstafett | Centrum team sprint |
Edvin Johansson H12 | 9 Juni | medel | V-bottens 3 dagars |
Edvin Johansson H12 | 9 Juni | totalt 3 dagar | V-bottens 3 dagars |
Edvin Johansson H12 | 6 Juli | lång | Vittjärvs 2-dagars #1 |
Edvin Johansson H12 | 7 Juli | medel | Vittjärvs 2-dagars #2 |
Tommy Holmér H60 k | 22 Juli | lång | O-ringen |
Stefan Granath Etappstart | 23 Juli | 2,5 km svår | O-ringen |
Stefan Granath Etappstart | 26 Juli | 2,5 km svår | O-ringen |
Tilde Brederman W15-20B | 17 Aug | lång | WOC2019 publiktävling |
Edvin Johansson H12 | 24 Aug | lång | Åvingedubbeln |
Margareta Hagstedt D70 | 15 Sep | lång | Attundadubbeln |
Tommy Holmér Ö7 | 15 Sep | lång | Attundadubbeln |
Tommy Holmér H60 | 22 Sep | medel | Österåkersmedeln |
Philip Lindström H12K | 28 Sep | sprint | U-seriefinal |
Maja Rundlöf D14 | 9 Nov | lång | Nordcupen #1 |
Frida Josefsson D14K | 9 Nov | lång | Nordcupen #1 |
Fanny Karls D12 | 23 nov | lång | Nordcupen #4 |
Edvin Flodell H12K | 23 nov | lång | Nordcupen #4 |
Edvin Johansson H12 | 30 nov | sprint | Nordcupen #5 |