Dela nyhet
Träningstider i höst
17 okt, 09:06 0 kommentarer
Hej!
Vi började höstterminen med sandsbrobollen, två lag som fick spela fyra matcher var. Vilken rolig dag! Därefter har vi tränat på nästan varje tisdag, med undantag från två gånger när vädret inte tillåtit. Tjejerna har utvecklats mycket och vi har haft möjligheten att få våra faddrar som varit med vid två tillfällen, sista gången på avslutningen vilket gjort att tempot höjts ännu ett snäpp. Vi ledare tycker de är jätte kul att se vad roligt tjejerna haft och utvecklingen de alla gjort!
Vi saknar redan fotbollen, hoppas tjejerna också gör det?! Inomhusträningar blir därför på teknikum söndagar kl 16-17. Observera att det inte är varje söndag utan endast nedan datum, ni kommer få kallelser 4 dagar innan med påminnelse och vi vill påminna om att vi vill att man anmäler om man kommer eller inte!
26/10
2/11
16/11
23/11
30/11
14/12 planerar vi för en avslutning (kommer ni som var med förra året ihåg vad kul vi hade, en repris kanske?!)
Gällande 1 november och A-lags matchen så är det tyvärr bara 9 st som svarat att de kunnat, flera bortresta och tyvärr ganska många som inte har svarat alls. Detta gör att vi är tvungna att ställa in den aktiviteten och gör ett nytt försök till våren!
Hoppas vi ses till inomhusträningarna! ⚽️