Dela nyhet
Höstterminen är igång – se vad som händer!
8 sep, 13:56 0 kommentarer
The Beach spelare under klubblagsmästerskapet U18 som spelades @The Beach i augusti 2025.
Hej alla beachvänner!
Vi är så glada att alla träningsgrupper är igång igen – och nu blickar vi framåt mot en fullspäckad höst med fredagsmys, tävlingar och grym beach-energi!
Träningsgrupperna är igång
Terminen har sparkats igång med full fart – ni har fått kallelser till era grupper och om det är några förändringar eller träningar ni inte avser gå på så hör gärna av er snarast så vi kan ta in någon från kölistan. På tal om kölistan så har vi lyckats minska den ordentligt denna termin med fler träningar, fler dagar och fler tider. Det är tack vare alla fantastiska ledare som engagerar sig varje dag i vår verksamhet, många tack till er!
Höstlovsläger
Planering för höstlovsläger pågår för fullt, vi siktar på att arrangera något Tisdag-Onsag-Torsdag med efterföljande rankinggrundande turnering på fredagen vecka 44! Det blir alltså 3 dagar fullspäckade med träning och turneringar och vi avslutar med en U16+U19 turnering på fredagen! Blockera datumen i era kalendrar så återkommer vi så snart vi är redo att ta emot anmälningar!
Fredagsmys under hösten
Spara datumen och tagga dina vänner – alla datum för fredagsmys är satta och anmälan är öppen så säkra din plats redan nu!
Tävlingar för U16 & U19
Är du sugen på tävling? Då är det dags nu! Höstens tävlingsschema för ungdomar är spikat:
- 4 oktober
- 31 oktober - anmälan ej öppen än
- 29 november - anmälan ej öppen än
- 27 december - anmälan ej öppen än
I tillägg så arrangerar vi såklart också SBT 1*2*3* under hela hösten!
Specialerbjudande för våra ungdomar (U20)
Använd koden ungmedlem och få 100 kr rabatt när du anmäler dig till SBT1 på lördag 13 september 🏐✨
Viktig info: sista anmälningsdag är onsdag 10 september, kl. 22.00 – missa inte det!
Vi ses i sanden!
Kommentarer