Dela nyhet
ANTAR NI UTMANINGEN FRÅN VIO LJUSFABRIK
Idag, 10:17 0 kommentarer
VIO LJUSFABRIK GÅR IN MED 10 KR/ÅSKÅDARE
Morten Johansen som driver VIO Ljusfabrik utmanar precis som tidigare år Alingsåsföretagen att stötta Sörhaga/Alingsås hockey vid Enkronasmatchen den 1 februari.
Morten och VIO Ljusfabrik går idag in med 10 kr/åskådare till Enkronan och uppmanar företagen i Alingsås att också gå in och stötta föreningen.
TACK FÖR STÖDET VIO LJUSFABRIK!
ÄR DET NÅGON SOM SYNAR ELLER HÖJER MORTENS BUD?
Gå in och stötta genom att lägga ett bud du också på en gång via formuläret - https://forms.gle/j1Tci7ywyeyjj7MDA
ENKRONAN FÖR PRIVATPERSONER & FÖRETAG
Enkronan är en sponsoraktivitet för alla företag och privatpersoner. En stor fördel med Enkronan är att det är en relativt liten insats för sponsorn, men ger ett väldigt stort bidrag till föreningen.
Vid Enkronasmatchen den 1 februari betalar du och övriga sponsorer entrén för all publik. Som sponsor betalar du från 1 kr per åskådare (Vid 1 kr, max 650 kr/anmäld "enkrona"). Nolhaga ishall har maxkapacitet på 650 personer.
EXEMPEL
Om du stöttar med 5 kr/åskådare och det kommer 650 åskådare, då får du betala 3250 kr kr för ditt stöd som faktureras efter matchen.
SPONSORER PRESENTERAS
Alla som deltar som sponsorer i Enkronas kommer presenteras på vår hemsida, våra sociala medier och under matchen. Sponsrar man med minst 10 kr så presenteras man med ett eget inlägg.
Kommentarer