Prenumerera
Farstacupen 12/10
16 sep, 20:42 0 kommentarer
Hej,
Vi har letat ett tag efter en cup som kan passa oss och nu har vi anmält oss till Farstacupen den 12 oktober. Vi har anmält två lag så tanken är att vi delar på oss och alla som vill vara med får en plats i ett av lagen.
Turneringen kommer att spelas på Gubbängens IP då konstgräset på Farsta IP läggs om den helgen. Tiderna som gäller är cirka 8.00 - 16.00. Mer info kommer närmare cupen.
Anmälningsavgiften är 100 kronor per spelare. För anmälan av ert barn swisha in avgiften till 070-390 2908 (Aron Forsberg) och tacka ja till kallelsen för cupen. Anmäl senast den 5 oktober.
Vi spelar 5 mot 5, tre matcher per lag, inget slutspel.
Mer om cupen kan man läsa här:
https://www.svenskalag.se/focfarstafotboll-farstacupen/
Reglerna som gäller i cupen är samma som gäller i St: Eriks-cupen så det kommer vi att öva på och prata om en del på träningarna under de kommande veckorna.
Vi ser fram emot en härlig dag tillsammans och hoppas att killarna ska få en riktigt rolig dag.
Hälsningar,
Aron och Daniel