SKÄRBLACKA IF F18/19
25% rabatt på fotbollsartiklar
1 mar
God jul och Gott Nytt år!
21 dec 2022
Julmarknad 3/12
18 nov 2022
Herrtränare klart för säsong 2023
14 nov 2022
Bingolotto försäljning
10 nov 2022
Bingolott till Påsk!
21 mar
Ishallen stängs 28 februari
22 feb
Årsmöte 15 mars!
7 feb
Erbjudande JordElit
7 feb
Sponsorhusets Bonusstege
27 apr 2022
Stöld inatt, 22-23 mars
23 mar 2022
7 feb, 12:04 0 kommentarer
Hej gänget!
Vill bara meddela att kvällens träning är INSTÄLLD p.g.a magsjuk hjälpledare.
Jag vill även passa på att tacka Lena för hjälpen förra veckan och hoppas du kryar på dig!
På tisdag är jag och Kim hemma från semestern så då ses vi igen!
Varma hälsningar från Thailand :)
1 feb, 22:04 0 kommentarer
Sidan med träningskläder är uppdaterad med 2023’s kollektion. Det enda som ännu inte kommit in är träningsoverallsbyxor men de förväntas komma i februari.
Ni hittar sidan här: Stadium Team Sales
länken finns även i menyn på startsidan.
För att stötta Skärblacka IF när ni handlar på Stadium så kan ni även välja ”stöd din förening” som är en underrubrik när du är inloggad på Stadium. Sök sedan upp Skärblacka IF och spara. Är du inte redan medlem så är det bara några klick bort.
Loggar in eller bli medlem gör du här: Logga in
Att stötta föreningen kostar ingenting och det går heller inte ut över er egen bonus. Det är enbart en god gärning och föreningen får bonus vid alla era inköp, inte bara från Team Sales!
Tack på förhand!
30 jan, 14:48 0 kommentarer
Hejsan!
Som bekant så kommer Novas mamma Lena hänga med tjejerna 2 tisdagar nu, så tacksam för det! Det kommer gå superbra!
Men hon har en önskan. Ifall det är så att ni lämnar omklädningsrummet under träningens gång så vill hon gärna ha ert nummer innan, ifall det skulle vara något.
Sen kommer Robban Åberg (Ebbas pappa) finnas tillgänglig för att hjälpa till (Han har erbjudit sig så det är inte bara som jag hittar på) :D
Ha så superkul imorgon nu så ses vi om 2 veckor igen! Hälsa tjejerna!
Vänliga hälsningar Sandra & Kim
16 jan, 13:40 2 kommentarer
Hej!
Har 2 informationspunkter (varav 1 vädjan) :D
Först: Ikväll är det spelformsutbildning nere på IP 18-20, gällande 3mot3 och 5mot5. Är det någon förälder som sitter hemma o är sugen på stt börja som ledare för denna superhärliga grupp tjejer, hojta till! Vill man vara med ikväll för att få en inblick så skriv det nedan så vidarebefordrar jag det :)
Sen: BEHÖVER HJÄLP! Jag (och Kim) kommer vara borta 2 veckor framöver då vi åker till Thailand och firar min 20-årsdag ;). Så för att slippa ställa in 2 träningar så undrar jag ifall det finns 1 eller flera föräldrar som vill köra dessa 2 träningar? Det gäller tisdag 31/1 och tisdagen den 7/2. Och känn inte att "nej, vad läskigt, det kan inte jag", för jag lovar: det är superkul och inte alls avancerat :)
Skriv här under ni som vill hoppa in då :)
Tack på förhand!
Vänliga hälsningar Sandra
11 jan, 14:36 0 kommentarer
Hej alla!
Såå kul att vara igång igen, vilken härlig träning det va igår! Tjejerna va superduktiga, så duktiga att dom blev supertrötta ;) Men det ska man vara efter ett träningspass :)
Har ett par kvarglömda inomhusskor, svarta strl 31. Jag tar med dom till nästa träning, behöver man dom innan så hojta till!
Vi ses på tisdag igen!
Hälsningar Sandra & Kim
Tis 28/3
17:00-18:00 |
Träning
Parkskolans gymnastiksal |
Mån 3/4
18:00-20:00 |
Styrelsemöte fotbollssektionen
Klubbhuset, Skärblacka IP |
Tis 4/4
17:00-18:00 |
Träning
Parkskolans gymnastiksal |
Tor 20/4
17:00-21:00 |
Fotografering
Skärblacka IP |