Sturehov P19
Lag | M | P |
---|---|---|
1. FBK Karlstad | 0 | 0 |
2. Håbo FF | 0 | 0 |
3. IF Eker Örebro U19 | 0 | 0 |
4. IFK Eskilstuna P 19 | 0 | 0 |
5. IFK Västerås FK | 0 | 0 |
6. IK Sturehov | 0 | 0 |
7. IK Viljan Strängnäs | 0 | 0 |
8. Kungsör BK | 0 | 0 |
9. Nykvarns SK | 0 | 0 |
10. Skiljebo SK | 0 | 0 |
11. Syrianska FC U19 | 0 | 0 |
12. Torshälla-Nyby IS U19 | 0 | 0 |
13. Vaksala SK U19 | 0 | 0 |
14. Adolfsbergs IK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Eskilstuna | 4 | 10 |
2. Karlslunds IF FK | 4 | 7 |
3. IK Franke | 4 | 7 |
4. IK Sturehov | 4 | 4 |
5. Västerås IK | 4 | 0 |
Arbetsuppgifter Hovet cup 2024
24 apr
Stadium Member Days
24 apr
Välkommen till Föreningsdag med Loppis 27 april
12 apr
Hovets Fotbollsskola 2024
5 apr
Uppstart för lag födda 2018
27 mar
Hej Peter, vi löser så att Erik kan åka...
Pär Fure - 12 aug 2022
Vi är i Stockholm under kommande helg oc...
Peter Käll - 11 aug 2022
Ni föräldrar som saknar Whatsapp ber jag...
Carin Bergsten - 3 apr 2022
Välkommen till Sturehov P07. lirarnas lag!
Laget består av 25+ killar med stor passion för fotboll. Under 2023-24 ska vi under ledning av Peder Hessel och Daniel Sörling, genomföra en målmedveten och inspirerande träning för att utvecklas, och kunna ta klivet till seniorfotbollsspelare.
Följ oss gärna på Instagram @p07_sturehov
31 mar 2022 12 kommentarer
Vad kan vi hjälpa till med?
Ansvariga för försäljning vid hemmamatcher
+Katta (Sigge)
+
Cuper/träningsläger
Thomas (Isac)
Joachim (Neo)
Camilla (Robin)
Jessica (Svante)
Bittan (Marius)
Oskar (Wilmer)
Aktiviteter utanför planen
Fredrik (Arvid)
Fazile (Blerian)
Mikael (Pelle)
+
Ägg -
beställning Anders (Joel)
Utlämning Steinunn (Jocke)
Dinko ( Emil)
Larsa (Jocke)
Tvätta matchkläder (göra tvätt schema m.m)
+ Carin
+ Maria (David)
+Emma (Erik)
Sponsorer
+
+
Annat
+
+
Svara i tråden så uppdaterar jag.
Vårat swishnr 073-823 96 54
30 mar 2022 0 kommentarer
Här är länken till intersport
https://team.intersport.se/ik-sturehov
3 nov 2020 0 kommentarer
Lör 27/4
11:00-14:00 |
Föreningsdag
Sörbyvallen |
Sön 28/4
12:00-14:00 |
Match mot FBK Karlstad
Örsholmens IP, Coop Arena |
Lör 4/5
12:30-14:30 |
Match mot Håbo FF
Sörbyvallen Örebro Konstgräs |
Lör 11/5
13:00-15:00 |
Match mot IF Eker Örebro U19
Lundby IP A |
Lör 18/5
12:30-14:30 |
Match mot Vaksala SK U19
Sörbyvallen Örebro Konstgräs |
Sön 26/5
00:00-02:00 |
Match mot Adolfsbergs IK
Lugnets IP Konstgräs |
Lör 1/6
12:30-14:30 |
Match mot IFK Eskilstuna P 19
Sörbyvallen Örebro Konstgräs |
Sön 9/6
12:00-14:00 |
Match mot Skiljebo SK
Hamre 5 (konstgräs) |
Lör 15/6
12:30-14:30 |
Match mot Torshälla-Nyby IS U19
Sörbyvallen Örebro Konstgräs |
Sön 23/6
14:00-16:00 |
Match mot Kungsör BK
Hasse Rosander Arena |