Välkommen!
Här följer Ni och kan söka information om Önnereds IK och våra lag.
Varmt välkomna att besöka oss här på onneredsik.se, i vårt klubbhus "Tollaborg" eller på Apelsinplan!
Här följer Ni och kan söka information om Önnereds IK och våra lag.
Varmt välkomna att besöka oss här på onneredsik.se, i vårt klubbhus "Tollaborg" eller på Apelsinplan!
18 feb, 15:07 0 kommentarer
Styrelsen för Önnereds IK kallar till årsmöte, Söndag 24/3 klockan 16:00 som äger rum i klubbhuset Apelsingatan 6.
Det kommer att bjudas på fika.
Motioner till mötet skall vara styrelsen tillhanda senast Söndag 10/3 .
Varmt välkomna!
Styrelsen
30 maj 2020 0 kommentarer
Motioner till mötet skall vara styrelsen till handa senast Torsdag 16 februari
Varmt välkomna!
Hälsningar
Styrelsen
Lör 27/4
15:30 |
Landvetter IS Grön Landvetter IP B-plan |
Lör 27/4
17:30 |
P10 Röd Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 2/5
19:45 |
P10 Grön Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 3/5
19:00 |
Herrlaget Apelsinplan 1 Gräs |
Lör 4/5
16:00 |
Örgryte IS FF Röd Hammarviken Arena |
Tor 9/5
13:00 |
Västra Frölunda IF Kviberg Park 22 |
Tor 9/5
15:30 |
Donsö IS Donsövallen |
Fre 10/5
10:00 |
Skepplanda BTK Kviberg Park 25 |
Fre 10/5
16:00 |
P10 Grön Kviberg Park 16 |
Lör 11/5
15:00 |
P10 Grön Kviberg Park 16 |
Tor 25/4
19:45 |
Kungsladugårds BK Apelsinplan 2 Konstgräs |
3-1 |
Sön 21/4
17:00 |
Hjuviks AIK Blå Torslandavallen 2 Konstgräs |
0-5 |
Sön 21/4
13:30 |
P10 Grön Apelsinplan 2 Konstgräs |
5-0 |
Tor 18/4
19:45 |
Herrlaget Apelsinplan 2 Konstgräs |
3-2 |
Sön 14/4
14:00 |
Björndammens BK/Öjersjö IF Öjersjö IP 1 Konstgräs |
2-4 |
Lör 13/4
17:30 |
P10 Röd Apelsinplan 2 Konstgräs |
3-2 |
Lör 13/4
14:30 |
Mossens BK Guldheden Södra 1 Konstgräs |
3-5 |
Sön 7/4
09:40 |
P10 Röd Kristinehamn Arena |
1-3 |
Lör 6/4
18:00 |
Karlslunds IF HFK Kristinehamn Arena |
0-3 |
Lör 6/4
13:50 |
Vasalunds IF Kristinehamn Arena |
3-3 |
Fre 26/4
17:00-18:30 |
P10 »
Träning P10
Apelsinplan 21 Konstgräs |
Lör 27/4
15:30-17:30 |
P10 »
Match mot Landvetter IS Grön
Landvetter IP B-plan |
Lör 27/4
17:30-19:30 |
P10 »
Match mot Angered MBIK Svart
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 29/4
17:00-18:30 |
P10 »
Träning P10
Apelsinplan 21 Konstgräs |
Mån 29/4
20:00-21:30 |
Herrlaget »
Träning
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Ons 1/5
18:15-19:30 |
Herrlaget »
Träning
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Ons 1/5
18:30-20:00 |
P10 »
Träning P10
Apelsinplan 1 Gräs |
Tor 2/5
19:45-21:45 |
P10 »
Match mot IF Vardar/Makedonija Svart
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Fre 3/5
17:00-18:30 |
P10 »
Träning P10
Apelsinplan 21 Konstgräs |
Fre 3/5
19:00-21:00 |
Herrlaget »
Match mot Guldhedens IK
Apelsinplan 1 Gräs |