Påminnelse kallelser
Hej, många svarar inte på kallelserna inför träningarna. Gör gärna det så blir det lättare för oss att planera träningarna.
Med vänlig hälsning, Jens
Små vanor, stor skillnad – kom ihåg målen! 🌱
28 maj
Upphittade hörlurar förra veckan
26 maj
Tråkiga nyheter
21 maj
"Idrottshoppet" – ett stöd för psykisk hälsa inom idrotten
20 maj
Råd & Vård för idrottsskador – Din trygghet på och utanför planen!
19 maj
Hej, många svarar inte på kallelserna inför träningarna. Gör gärna det så blir det lättare för oss att planera träningarna.
Med vänlig hälsning, Jens
Hej, imorgon är det dags för match, kul:)
Vi samlas vid omklädningsrummen kl.17.00 på korsängen och byter om till matchkläder. Matchen startar cirka 17.30. Barnen behöver ta med benskydd strumpor skor och vattenflaska.
Vh/ Ledarna
27 jun, 11:14 0 kommentarer
Hej,
Vi ledare vill börja med att tacka för den roliga vårterminen vi har haft med laget.
Vi kommer dra igång med fotbollen igen V.32.
Vi skulle behöva veta storlek på kläder för era barn så det vore bra om ni kunde meddela det till Jens 070-6528704 så fort ni kan.
Tack för denna vårtermin så ses vi efter sommaren. Ha en underbara sommar☀️
Vh/ Ledarna
23 jun, 18:43 0 kommentarer
Halloj!
På torsdag tänkte vi köra en liten sommaravslutning efter träningen, det kommer finnas fikabröd,kaffe samt dryck till barnen.
Vi uppdaterar er med information om vad som kommer hända efter sommaruppehållet, samt svara på eventuella frågor och funderingar.
Mvh ledarna
22 maj, 08:53 0 kommentarer
Hej,
Vi tränare har beslutat att ställa in kvällens träning p.g.a vädret. Vi satsar på lördagens poolspel istället. Vi samlas i Storvreta kl. 08.30 färdig ombytta då det är brist på omklädningsrum.
Vh/ Ledarna