Dela nyhet
Vi lanserar sponsorpaket – var med och stötta Motala AIF Friidrott!
21 jan, 21:40 0 kommentarer
Hej alla medlemmar i Motala AIF Friidrott!
Vi i MAIF Friidrott har under en tid arbetat fram flera olika sponsorpaket och vill nu i ett första steg informera er medlemmar om detta.
I samtliga sponsorpaket ingår en skylt med logotyp eller namn, som placeras på en gemensam sponsortavla på Idrottsparken. Tavlan kommer att sitta på paviljongens gavel mot huvudläktaren och utformas i stil med bilden här , med texten:
”VI STÖDJER MOTALA AIF FRIIDROTT”.
Vi vet att det finns många företagare och företagsledare i föreningen – både som vårdnadshavare till våra aktiva eller som medlemmar – och hoppas att detta kan vara ett attraktivt sätt att stötta verksamheten.
Självklart finns även möjlighet att bidra som privatperson, exempelvis genom att få sitt familjenamn på sponsortavlan. Det går även bra att sponsra och vara anonym.
En stor del av sponsorpaketen är kopplade till Broloppet Motala, som vi arbetar intensivt med att utveckla. Vi tror starkt på arrangemanget och 2026 kommer loppet att genomföras första helgen i oktober i Stadsparken.
Vi hoppas att ni vill vara med och stötta Motala AIF Friidrott – tillsammans bygger vi en stark och långsiktig verksamhet.
Har ni frågor, funderingar eller vill veta mer om sponsorpaketen är ni välkomna att kontakta oss:
Magnus Adolfsson 0706-601807 eller
Tomas Hemmingsson 0761-489275
Med vänliga hälsningar
Motala AIF Friidrott
Kommentarer