Dela nyhet
Provträningar augusti 2025
6 aug, 18:31 0 kommentarer
PROVTRÄNINGAR INFÖR HÖSTSÄSONGEN 2025
Vecka 33 startar provträningar inför höstsäsongen. Kom ner till ett somrigt Stångebro och träna tillsammans med oss!
Är du sugen? Hör av dig på mejl med följande uppgifter:
- Var du spelat tidigare och vilken division
- Föredragen position
- Om du pluggar och isåfall vad och vilket år
Information om plats och tid ges på mejl. Där kan du också höra av dig med andra frågor!
Observera att man för att få chansen ett spela matcher under hösten måste registreras innan sista augusti, dvs: kom redan vecka 33!
Mejl: sportchefherrfotboll.liuaif@gmail.com
VI SÖKER TRÄNARE OCH MÅLVAKTER
Är du intresserad av en tränarroll och vill hjälpa till att ta hand om laget under träningar och match? Borde du eller polaren gå vidare från Football Manager och FPL för att istället ta era tränarkunskaper till den verkliga scenen? Här finns möjligheten! Man kan såklart söka som spelande tränare och behöver inte gå in som ensam tränare direkt, utan kan till en början hjälpa till på träningar för att känna hur det känns.
Är du målvakt eller känner en som borde damma av handskarna? Vi välkomnar er med öppna armar!
De som söker får förutom att träna och spela fotboll med ett härligt gäng även möjlighet att vara med på roliga event och sittningar under året! Hörs på mejlen! #forzaliu
Kommentarer