Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Fortsatt möjlighet att sälja Bingolotter och kalendrar
20 nov
Nu är vi med i Fritidskortet!
15 sep
Succé igen!!
5 aug
Juluppehåll
17 dec, 19:58 0 kommentarer
Hej!
Vi vill informera om att fredag är sista träningen för 2025. Därefter tar vi ett kort uppehåll och startar igen den 9/1.
På fredag får de barn som vill gärna ha tomteluva på sig under träningen 🎅🏀
Vi vill också påminna om hur viktigt det är att svara på kallelserna, då det hjälper oss i planeringen. Under träningen är vi tacksamma om föräldrar väntar utanför hallen, så att barnen kan fokusera fullt ut utan att bli distraherade.
Tack för gott samarbete och ha en fin fortsättning!
Hälsningar,
Ledarna
Sista träningen för 2025
21 nov, 20:39 0 kommentarer
Hej!
Vi funderar lite kring vilket datum blir sista träningen innan jullovet. Vi kan tänka oss köra den 19 dec men vi undrar om många är lediga och har andra planer då.
För att kunna planera det ber jag er som redan vet att de inte kan den 19 dec, eller tror att det inte kommer att passa, mejla mig. Om det är många som inte kan blir sista träningen fredag den 12 dec.
Vi planerar en extra kul träning innan jullovet 😉
Mejla till: airamanda747@hotmail.com
Ha en fin helg!
Ledarna genom Amanda
Träningen startar kl. 16.50
21 nov, 15:11 0 kommentarer
Hej!
Bara en påminnelse om att från och med förra veckan startar vi 16.50 varje träning, bra om man är på plats kl. 16.45.
Ses om en stund!
Amanda
Bingolotto
14 nov, 18:49 0 kommentarer
Hej!
I början på oktober fick vi info kring försäljning av Bingolotto från föreningen. Vi hade inget krav på försäljningen men jag vet att vi är några som har försökt.
Vi behöver nu sammanställa hur många vi behöver för att hämta ut dem och samla in pengarna.
Mejla mig hur många bingolotto av varje sorts samt julkalendrar ni behöver så försöker vi hämta dem vi innan nästa träningen.
Mejla till airamanda747@hotmail.com.
Hälsningar,
Amanda González
Info inför träningen imorgon
13 nov, 21:24 0 kommentarer
Hej!
Som ni redan vet tränar vi nu i Fridtunaskolan. Då salen är bokat och andra kommer in kl. 18 kommer vi att börja träningen lite tidigare, kl. 16.50-17.50. Därför är det viktigt att ni är på plats kl. 16.45 för att kunna börja i tid och utnyttja tiden maximalt.
Många av er och har redan tagit med sig en boll hem. Vi vill påminna att bollen ska bara användas inomhus och att man ska ta den med sig till varje träning. Vill ni så går det bra att skriva era initialer eller namn på den med en permanent penna. Lägg inte några klistermärken på bollen då dem ramlar av när man dribblar.
Vi ses imorgon!
Ledarna genom
Amanda
