Dela nyhet
Sommaruppehållet närmar sig
17 jun, 10:16 0 kommentarer
I regn, storm och solsken har tjejerna kämpat på under våren och vilka resultat det har blivit på planen!
Nu är det dock snart sommarlov även från fotbollen och på torsdag 26/6 har vi vår sista träning.
Då kommer vi att hitta på nåt kul uppe på Vallen och bjuda på glass!
Om vädret tillåter kommer vi även att ta årets lagfoto samt bilder på spelarna, så det vore kul om så många som möjligt kan närvara även om man av någon anledning inte kan vara med på själva träningen/leken.
Därför vill vi att tjejerna har matchtröja, blå shorts och strumpor på sig precis som på match. (Och så håller vi tummarna för bra fotoväder!)
Om någon känner att man behöver en extra dos fotboll innan Lilla VM och upphållet så finns det några platser kvar på sommarens Fotbollsskola som hålls på Vallen 23-25 juni. Det är några tjejer i laget som redan är anmälda och det kommer nog att bli roliga dagar!
Läs mer om fotbollsskolan här!
Vi ses på någon fotbollsplan i närheten!
/Ledarna
Kommentarer