Dela nyhet
Anmäl senast 5/11
21 okt, 10:20 30 kommentarer
Vi behöver alla ta oss en funderar på om vi ska anmäla ett lag nästa säsong eller inte. Ovan ser ni hur många eller hur få matcher alla har spelat denna säsong!
Jag och Garre var på förbundet igår på infomöte, nästa säsong kommer det bli legkontroller på 2st spelare per match, alla förstår vad det innebär. Det kommer även bli så att får man 3 varningar är man automatisk avstängd kommande match.
Vi behöver med andra ord fler än 9st spelare som kommer på mer än 60% av matcherna!
Om inte jag får ordning på mitt ben så kommer jag också kliva av som ledare då jag behöver fokusera på HJ samt A-laget, det skulle innebära att vi behöver någon som blir ansvarig för material, hemsida och FOGIS!
Anmälan till nästa år stänger i november, jag och Garre har satt en deadline till 5/11, vi behöver minst 15st spelare som kan se sig själv i spegeln och säga jag kommer spela minst 60% av matcherna nästa säsong. Samt att vi behöver någon som kan ta på sig ledarrollen för material m.m om det skulle bli så att jag inte kan spela mer.
Svara med en kommentar här oavsett om ni kan eller inte så vi har status på alla i vår "trupp".
Som sagt svara senast 5/11, inget svar tolkar vi som att man inte vill spela nästa säsong!
/Mange
Kommentarer
Tony Bahnan 21 okt, 10:28
Jag är på
Rasmus Jensen 21 okt, 10:34
Jag är på
Jonas 21 okt, 10:37
Jag är på
Mattias 21 okt, 11:13
Jag är på om vi har en trupp av tillräcklig storlek så vi är 13 på matcherna
Ola 21 okt, 11:23
Jag är på
Mustafa Kuzey 21 okt, 11:40
jag är på
Andreas Starberg 21 okt, 11:48
Som jag skrev i förra tråden. Så länge vi är tillräckligt många för både träning och match är jag på.
Lee Stewart 21 okt, 12:34
Jag är på. Knät opereras nu i höst så det blir bra till säsongen. Lite oroande kring avstängning efter bara 3 gul!! Jag få skapa flera leg!
Grivans 21 okt, 12:49
Tyvärr beror allt på min situation utanför planen.
50% bör inte vara ett problem, men kommer nog aldrig kunna garantera det.
Kaveh 21 okt, 19:10
Jag är på. Mitt knä ska vara återhämtat tills dess
Erik Mayitone 21 okt, 20:01
Det beror på. Vi behöver uppdateringar på truppen och folk med bättre inställningar med närvarande. Annars är jag på. Vi även kanske spela för A-lags om jag planerar rätt och det är samma inställning där för mig.
Daniel Bäckström 21 okt, 22:24
Jag bidrar gärna med högre närvaro, men hänger till stor del på vilka dagar det blir. 4 kids varannan vecka har sina utmaningar med logistiken..
Alex Mukabi 22 okt, 11:08
Jag är på!
Mesgena Ghebremichel 22 okt, 11:19
Jag är med också.
Jens Stolt 22 okt, 19:42
Jag är med
Pelle 27 okt, 21:29
Jag är på
Fletcher 28 okt, 15:29
Jag vill också spela! Har 2 barn varannan vecka som kan strula till med närvaro.
Peter Tollerup 29 okt, 22:03
Jag är med!
Sinan T 3 nov, 12:03
Jag är på kommande sesong, dock tror jag inte det blir 100% utifrån hur jag jobbar o barnen.
Fredrik 3 nov, 14:42
Jag är på!
Abbe 4 nov, 10:48
Jag är på iaf minst 60%
Anton 8 nov, 12:21
Fan detta hade jag missat. Jag är på, kanske även har ett nyförvärv. Ska också försöka fixa 60% gränsen.
Stefan Gardell 8 nov, 17:03
Anton, så länge han producerar fler poäng än dig så är han hjärtligt välkommen :)
Andreas Starberg 8 nov, 18:51
Garre du glömde en sak. Han kan även hjälpa till i defensiven och hindra poäng emot oss. Då är han också välkommen 😜
Stefan Gardell 8 nov, 19:31
Nope, glömde inte. Men nytt för nästa år är att du kör själv där bak så öser vi vi allt annat framåt bara
Andreas Starberg 8 nov, 20:56
Så du menar att jag ska göra allt nästa sässong
Stefan Gardell 8 nov, 21:10
Lite så ja. Frågor på det?
Tony B 8 nov, 21:13
Då behövs jag inte då🫣😉
Stefan Gardell 8 nov, 21:58
Lägg av brorsan, du ska göra mål mål mål, mera mål…
Kaveh 13 nov, 08:16
Men vi har ju Erik som gör allt och t.o.m lite till. Tänker att han under halvtid kan sadla om till Tudog och köra halvtidsunderhållningen också. Fatta vad publik vi skulle ha på våra matcher då.