Dela nyhet
Avslutning 10 april
5 apr, 13:21 0 kommentarer
Hej på Er.
Nästa träningstillfälle är sista gången för denna termin och då får alla barn som vuxna klä ut sig. Detta är självklart frivilligt för alla.
Vill barnet ha med sig åskådare till detta tillfälle får de gärna följa med in i idrottshallen och kanske till och med gympa med sin lilla gymnast. Vid slutet av träningen kommer alla gymnaster få en liten avslutningspresent av oss ledare.
- De barn som har tränat denna termin kommer att få förtur till nästa termins grupper. Mer information samt kallelse kommer när uppstarten närmar sig (i augusti)
- De barn som börjar förskoleklass till hösten kommer att plockas bort och de kommer inte att erbjudas en automatisk plats till redskapsgymnastik på måndagar. Vill barnet fortsätta till denna grupp placerar man barnet i deras enskilda kö här: Bli medlem i Barnarps IF
Så får man kallelse från den gruppen om barnet har fått en plats, då det är begränsat med platser.
Vill ert barn fortsätta att träna och röra på sig nu under våren och sommaren, så startar snart fotbollen igång inom Barnarps IF. Anmälan sker genom samma länk här ovan.
Ses på torsdag!
Ledarna