Dela nyhet
Föräldrauppdrag
15 aug, 14:00 2 kommentarer
Hej,
Som meddelats före sommar så har laget som uppgift att bemanna Barnarpsdagen med 2 personer och bilbingon med 2 personer. Vi lottar bland er som inte nyligen haft någon uppgift, se nedan för vilka som blev lottade denna gång. En kallelse kommer till berörda personer där man svara ja som bekräftelse. Har man fått en uppgift men har förhinder så ansvarar man själv för att ordna med ersättare.
Barnarpsdagen 30 augusti, Barnarps IP
Hoppborg/chokladhjul 12:00-15:00
Ruvika
Elsa
Ni avlöser P16 som har uppgiften på morgonen.
Bilbingo, 17 september, Lunden fotbollsplan
Pass 1 Alma 17.00-22.00
Pass 2 Rubie 17.00-22.00
Se bilden för arbetsuppgifter, mer instruktioner får man på plats.
Nytt för iår är att det kan finnas möjlighet köpa sig fri från bilbingot. Ni ställer förfrågan via Sophie Ekström (0768-940830), så kontrollerar hon ifall ungdomen finns tillgänglig och meddelar tillbaka till er. Man köper sig loss mot 100:- per timme, swishen sker samma dag som bilbingot är.
Nu laddar vi för Hagadagarna imorgon!
Vi påminner om utrustning som vanligt:
Matchtröja
Svarta strumpor & shorts
Knutna fotbollsskor
Benskydd
Fylld vattenflaska
Örhängen, halsband m.m. lämnar vi hemma (tejpa örhängen om de ej kan tas ut)
//Marcus & Erik
Kommentarer
Nina Blomberg 15 aug, 14:09
Hej!
Jag har ej möjlighet att hjälpa till på barnarpsdagen min son fyller år och vi har kalas. Jag byter gärna och tar bilbingot om någon av er vill?
Anton Fagerberg 17 aug, 13:33
Hej, vi har redan köpt oss loss från bilbingon. Men jag kollade med Sofie som har hand om det och det verkar som dom har möjlighet att hjälpa till på Barnarpsdagen också. Om ni vill får ni gärna ta vår plats på bilbingon och skicka ungdomen vi betalat för till Barnarpsdagen istället. (Alternativt om ni vill betala för en ungdom själva direkt så verkar det ju gå för Barnarpsdagen också om jag fattat det rätt.) Enklast är väl om ni hör med Sofie direkt i så fall så slipper ni ha mig som mellanhand. Vi har iaf betalat för en ungdom på Rubies pass på Bilbingon.