Dela nyhet
Snart dags för medlemsavgiften igen.
22 dec, 19:30 0 kommentarer
Hej alla medlemmar
Då går vi snart in i ett nytt år och det blir samtidigt aktuellt att betala medlemsavgiften kalenderåret 2026. Medlemsavgifterna bjuder på några nyheter i år då årsmötet tog beslut om förändrade avgifter. En stor nyhet är att familje-medlemskapet inte längre är ett alternativ. Medlemsavgifterna är en mycket viktig del i Åtorps IF:s totala ekonomi och är beroende av att alla våra aktiva betalar sitt medlemskap. Sedan har vi ju också ett stort antal stödmedlemmar som är nog så viktiga och som stöder vår verksamhet med sina bidrag. Vi välkomnar mer än gärna fler stödmedlemmar till Åtorps IF.
En nyhet är att man enkelt kan betala sin medlemsavgift här på hemsidan med några enkla knapptryck. Man väljer själv hur man vill betala och alternativ finns med swish, kort och faktura. Vi kan också erbjuda delbetalning på 3 månader för belopp på 500kr och däröver. Längst ned i vänstermenyn hittar ni medlemsavgifter och den klickar ni vidare på.
Stödmedlem oavsett ålder 300kr
Aktiv ungdom t o m 15 år 500kr
Aktiv ungdom 16-18 år 700kr
Aktiv senior 1000kr
Vad gäller avgiften för aktiva vill vi betona att den täcker allt som exempelvis försäkring, tillgång till matchkläder, fotbollsplaner, material såsom bollar med mera. Vi tar alltså inte ut några träningsavgifter eller andra avgifter.
Kommentarer