Senaste resultat
Nyheter från våra lag
Skjuts till matcher
P2010 - Igår, 15:55
Träning inställd 1 maj
P2017/18 - Igår, 12:43
Match imorgon
F2011/12/13 - 24 apr
Viktig information angående träningar fram till Juni
P2016 - 24 apr
Match Brunnby 27/4
P2013 - 24 apr
Nya sidan
P2017/18 - 23 apr
Ingen träning (pga sjukdom)
F2011/12/13 - 16 apr
Leverans korvar
P2013 - 15 apr
Matchkläder
P2015 - 15 apr
Träning onsdag
Knattelag - 15 apr
Member Days på Stadium
Igår, 16:27
Hej!
Vi vill passa på att uppmärksamma er alla på att idag startar Member Days på Stadium!
25% rabatt för dig som är eller blir medlem.
*Erbjudandet gäller vid köp av minst 2 produkter t.o.m. 6 maj.
OBS! Gäller butikssortiment och inte ur föreningsprofilen.
Glöm inte bort att stötta föreningen genom Stöd din förening ->-> https://www.stadium.se/teamsales
A-laget vidare i DM
24 apr, 21:46
Ikväll gick vårt A-lag in i DM (32-dels final) när man mötte Dösjöbro IF på bortaplan.
Efter en bra genomförd första halvlek och ledning med 0-2, så var andra halvlek mindre bra.
2-2 efter full tid och förlängning gjorde att matchen fick avgöras på straffar.
Där sätter vi dom tre första straffarna, medans Dösjöbro bränner alla sina.
Vi kom till spel med en väldigt ung startelva med bland annat en 17-åring, två 18-åringar och en 19-åring i startelvan och dessutom en 18-åring och en 16-åring på bänken.
En snittålder på strax över 20 år bådar gott inför framtiden.
Målskyttar ordinarie tid: Filip Migawa och Leon Johansson
Målskyttar straffar: Cim Nilsson, Mustafa Abdulqader och Alaa Musleh
Fler nyheter
Kommande matcher
Fre 26/4
18:45 |
Ramlösa Södra IF blå Ättekulla IP A-plan |
Lör 27/4
09:00 |
P2015 Vit Bjärshögs IP Konstgräs |
Lör 27/4
10:00 |
Bjuvstorps FF svart Hedvalla, Bjuv B-plan 5-manna |
Lör 27/4
10:00 |
P2013 Blå Bjärshögs IP Konstgräs 7 manna |
Lör 27/4
10:00 |
P2013 Vit Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1 |
Lör 27/4
11:00 |
P2015 Röd Bjärshögs IP Konstgräs |
Lör 27/4
11:00 |
Hittarps IK Laröds IP C-plan, konstgräs |
Lör 27/4
12:00 |
P2012 Blå Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 2 |
Lör 27/4
13:00 |
Brunnby FF Brunnbyvallen B-plan 7-manna 2 (liten) |
Sön 28/4
10:00 |
P2016 Vit Bjärshögs IP Konstgräs |
Sön 28/4
10:30 |
Hyllinge GIF Hyllinge IP B-plan 9-manna |
Sön 28/4
10:30 |
BK Astrio 1 Söndrums IP C |
Sön 28/4
11:00 |
P2012 Vit Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 2 |
Sön 28/4
11:00 |
P2016 Blå Bjärshögs IP Konstgräs |
Sön 28/4
12:30 |
Halmstads BK svart Halmstad Arena P7 |
Sön 28/4
14:00 |
Herrar Bjärshögs IP - Swedoor Arena |
Sön 28/4
15:00 |
Ramlösa Södra IF Ättekulla IP A-plan |
Ons 1/5
11:00 |
Strövelstorps GoIF Strövelstorps IP A-plan 7-manna 1 |
Fre 3/5
18:30 |
Klippans Förenade FF Åbyvallen, Klippan B-plan 9-manna |
Senaste resultat
Ons 24/4
18:30 |
Dösjöbro IF (5) Dösjöbro IP A-plan |
2-5 |
Sön 21/4
14:00 |
P2010 Blå Bjärshögs IP Plan 3 9-manna |
3-13 |
Sön 21/4
14:00 |
U19 U19 Bjärshögs IP Konstgräs |
1-1 |
Sön 21/4
13:00 |
Markaryds IF Skärsjövallen 1, Markaryd |
1-3 |
Sön 21/4
11:00 |
P2010 Vit Bjärshögs IP Plan 3 9-manna |
2-8 |
Sön 21/4
10:00 |
Perstorp Bälinge IK vit Uggleplan, Perstorp konstgräs |
3-13 |
Lör 20/4
14:00 |
P2010 Röd Bjärshögs IP Konstgräs 9-manna |
4-1 |
Lör 20/4
12:00 |
P/F 2011 Bjärshögs IP Plan 3 9-manna |
7-4 |
Lör 20/4
11:00 |
P2009 Bjärshögs IP - Swedoor Arena |
2-2 |
Tor 18/4
19:00 |
U19 P16 Bjärshögs IP Konstgräs |
7-0 |
Tor 18/4
17:30 |
Allerums GIF Ryvallen A-plan 7-manna 1 |
5-9 |
Mån 15/4
18:30 |
Ramlösa Södra IF vit Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1 |
8-0 |
Sön 14/4
14:00 |
Herrar Bjärshögs IP - Swedoor Arena |
2-1 |
Sön 14/4
13:00 |
Allerums GIF Maria Park A-plan |
1-5 |
Lör 13/4
13:00 |
Perstorp Bälinge IK Uggleplan, Perstorp B-plan 9-manna |
6-6 |
Lör 13/4
11:15 |
Ängelholms FF 2 Fridhemsparken, Ängelholm Naturgräs |
1-1 |
Lör 13/4
10:45 |
Eskilsminne IF Västergårds IP 7, konstgräs |
0-2 |
Lör 13/4
10:30 |
Brunnby FF Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr |
2-7 |
Lör 13/4
10:00 |
P2013 Blå Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1 |
7-1 |
Kommande aktiviteter
Fre 26/4
18:45-20:45 |
P2010 »
Match mot Ramlösa Södra IF blå
Ättekulla IP A-plan |
Lör 27/4
09:00-10:00 |
P2015 »
Match mot Högaborgs BK grön
Bjärshögs IP Konstgräs |
Lör 27/4
10:00-11:00 |
P2015 »
Match mot Bjuvstorps FF svart
Hedvalla, Bjuv B-plan 5-manna |
Lör 27/4
10:00-11:30 |
P2013 »
Match mot Brunnby FF
Bjärshögs IP Konstgräs 7 manna |
Lör 27/4
10:00-12:00 |
P2013 »
Match mot Vejby IF svart
Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1 |
Lör 27/4
11:00-13:00 |
P2009 »
Rensa ogräs
Parkeringen OJ |
Lör 27/4
11:00-12:00 |
P2015 »
Match mot Allerums GIF vit
Bjärshögs IP Konstgräs |
Lör 27/4
11:00-13:00 |
U19 »
Match mot Hittarps IK
Laröds IP C-plan, konstgräs |
Lör 27/4
12:00-14:00 |
P2012 »
Match mot Förslövs IF
Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 2 |
Lör 27/4
13:00-15:00 |
P2014 »
Match mot Brunnby FF
Brunnbyvallen B-plan 7-manna 2 (liten) |
Sön 28/4
10:00-11:00 |
Knattelag »
Träning
Bjärshög konstgräs |
Sön 28/4
10:00-12:00 |
P2016 »
Match mot Ekets GoIF röd
Bjärshögs IP Konstgräs |
Sön 28/4
10:00-11:00 |
P2017/18 »
Träning konstgräs
Bjärshögs konstgräs |
Sön 28/4
10:30-12:30 |
P/F 2011 »
Match mot Hyllinge GIF
Hyllinge IP B-plan 9-manna |
Sön 28/4
10:30-12:30 |
P2010 »
Match mot BK Astrio 1
Söndrums IP C |
Sön 28/4
11:00-13:00 |
P2012 »
Match mot Trollenäs IF röd
Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 2 |
Sön 28/4
11:00-13:00 |
P2016 »
Match mot Höganäs BK röd
Bjärshögs IP Konstgräs |
Sön 28/4
12:30-14:30 |
P2010 »
Match mot Halmstads BK svart
Halmstad Arena P7 |
Sön 28/4
13:00-16:15 |
P2014 »
Bollkalle på Seniormatch
Bjärshög IP |