Prenumerera
Information om fikaförsäljning nationaldagscupen 6 juni
14 maj, 11:11 0 kommentarer
Hej alla föräldrar,
Här kommer lite information om fikaförsäljningen som PF2018 ansvarar för under nationaldagscupen 6 juni. Förra årets cup var ett mycket uppskattat event bland både barn och vuxna, och vi ser fram emot årets upplaga!
Alla intäkter från fikaförsäljningen går till PF2018s lagkassa.
Arbetsuppgifter
- Vi behöver frivilliga som kan bemanna kiosken från 10.00 tills det slutar. Skriv upp er på ett pass i excel-filen.
- Vi behöver också föräldrar som kan grilla hamburgare från 10.00 tills det slutar. Skriv upp er på ett pass i excel-filen.
- Är det någon som vill baka? Vi tar tacksamt emot bakverk i alla former (exempelvis bullar, kärleksmums, chokladbollar, banankaka, kolasnittar etc.) Utgå från sånt som ni själva tycker om att baka och äta. Vi vet inte riktigt hur mycket som kommer gå åt, men vi bör ha minst 6-8 föräldrar som bidrar med bakverk. Fyll gärna i excel-filen om du kan bidra.
- Om någon vill sponsra med något vi kan sälja (som tex. Festis, kaffe etc), eller pappmuggar, servetter etc så är det också en möjlighet. Fyll gärna i excel-filen om ni kan bidra.
För att underlätta planeringen ber vi er om att fylla i excel-filen senast 1 juni. Tack till er som redan har anmält er! Hanna och Beate kommer vara tillgängliga under hela dagen och koordinera det hela. Hör gärna av er till oss om ni har några frågor.
Hälsningar,
Beate Stålsett (0707503710)
Hanna Reidemar (0738301992)