Dela nyhet
Dags att dra i gång säsongens första försäljning
25 aug, 19:36 0 kommentarer
Hej!
Det går åt mycket pengar till cuperna som kommer i vår, Skövde Cup och Göteborg Basketfestival, därför kommer vi behöva ha flera omgångar med försäljning under hösten/vintern. Vi kommer prata mer om det på föräldramötet på söndag.
I denna första omgång av försäljning tänkte vi sälja ”hushållsvaror” med Tvättmästarn, varor som tvättmedel, diskmedel osv – sådant som vi alla köper i affären för att ha hemma. Många föreningar har tjänat väldigt bra på dessa varor så vi håller tummarna för att även vi får in en bra slant till tjejernas lagkassa.
Det ni behöver göra är att klicka på länken längst ner för att skapa ett säljkonto, när det är gjort får ni tillgång till er webbshop och kan börja sälja direkt. Sista datum för försäljning är 2025-09-28
Bifogat finns en PDF som visar hur man gör när man skapar säljkonto samt hur man navigerar på sin sida.
Jag kommer ha med säljkataloger till mötet på söndag (materialet har inte kommit ännu därför delas det ut först på söndag). Men inget hindrar från att dra i gång med en webshop innan dess!
Länk till att skapa säljkonto: https://tvattmastarn-web.azurewebsites.net/salesrep/signup/d0cf78a8-aa48-4871-a0d0-cb2e2e2f7f84
OBS!! I PDFen står det att man behöver lösenord när man går mellan webshop och säljsida. Det lösenordet är samma för oss alla.
Lösenord: ALE2
Har ni några frågor kan ni höra av er till mig på 0761-604945 eller alexandra_mellberg84@hotmail.se
Lycka till!
//Alexandra