Nyheter från Upplands-Ekeby IF
Hemmapremiär på fredag!
24 apr
Barnens-Vasalopp inställt.
29 feb
Inför årsmötet!
18 feb
Vasaloppsfrukost / Barnens-Vasalopp
17 feb
Pantinsamling
3 feb
Nyheter från våra grupper
Nya måndagstider ungdom!
Ungdom - 5 apr
DM Avklarat! - 2st Guld, mm
Senior - 15 nov 2023
Nya träningstider ungdom!
Ungdom - 5 nov 2023
Förändringar i träningen pga. pandemin
Senior - 3 jan 2021
Förändrade träningstider i pandemin
Senior - 23 nov 2020
Roslagsmästerskapen 2024
10 apr, 09:25 0 kommentarer
Anmälan för Roslagsmästerskapen i bordtennis 2024 är öppen!
Tryck här för mer info!
Arrangör: Upplands-Ekeby IF
Hall: Olandshallen A-hallen, Alunda
Föräldra-Dubbeln avklarad!
Nya måndagstider ungdom!
5 apr, 12:54 0 kommentarer
Från och med måndag nästa vecka (8/4-2024) så sker en förändring i träningstiderna.
Båda grupperna tidigareläggs med en halvtimme!
Nya träningstiderna:
Grupp B - måndagar kl17:30-18:30
Grupp A - måndagar kl18:30-19:30
Vill du eller någon du känner prova på bordtennis?
Då är ni välkomna måndagar kl17:30-18:30.
(Racket finns att låna vid behov)
/Tinus Stoor, Upplands-Ekeby IF, Bordtennis
DM Avklarat! - 2st Guld, mm
Bordtennis
7 jul 2023 0 kommentarer
Vi lyckades vinna div 3 och gick upp i 2an med andralaget så i höst har vi 2 lag i div 2.
Samt ett i 6an.
Vi har lyckats med 2 riktigt fina nyförvärv. Sofia Westholm världens näst bästa 40 åriga dam från Juno och Robin Teng från Västerås.
4 av oss var i Sandefjord och spelade veteran EM.
Alla gick vidare till slutspel o hamnade bland de 64 bästa.
Träningarna för alla börjar i skolstarten i augusti och första seriematcherna 24 sept.
Vi kommer köpa nya matchställ i år och behöver fler sponsorer.
Ha en trevlig sommar. Ses i höst
Fler nyheter
Kommande matcher
Inga matcher finns inbokade |
Senaste resultat
Sön 17/3
14:30 |
Västerås BTK A2 Juno |
5-8 |
Sön 17/3
10:00 |
A2-laget A2 Juno |
1-8 |
Lör 16/3
14:30 |
IK Juno Juno |
8-2 |
Lör 16/3
14:30 |
Stockholms-Postens IK Alunda |
1-8 |
Lör 16/3
13:00 |
B-laget B Vassunda |
6-2 |
Lör 16/3
10:00 |
Norrtälje BTK D2 Vassunda |
1-6 |
Lör 16/3
10:00 |
IFK Österåkers BTK B Alunda |
5-8 |
Lör 16/3
10:00 |
A2-laget A2 Juno |
8-3 |
Lör 3/2
14:30 |
Västerås BTK A1 Västerås |
8-2 |
Lör 3/2
13:00 |
B-laget B Uppsala |
6-4 |
Kommande aktiviteter
Mån 29/4
17:30-18:30 |
Grupp B »
Ungdomsträning Grupp B
Olandshallen B-hallen |
Mån 29/4
18:30-19:30 |
Grupp A »
Ungdomsträning Grupp A
Olandshallen B-hallen |
Mån 29/4
19:30-21:30 |
Senior »
Seniorträning
Olandshallen B-hallen |
Tor 2/5
19:00-21:00 |
Senior »
Seniorträning
Olandshallen B-hallen |
Mån 6/5
17:30-18:30 |
Grupp B »
Ungdomsträning Grupp B
Olandshallen B-hallen |
Mån 6/5
18:30-19:30 |
Grupp A »
Ungdomsträning Grupp A
Olandshallen B-hallen |
Mån 6/5
19:30-21:30 |
Senior »
Seniorträning
Olandshallen B-hallen |
Tor 9/5
19:00-21:00 |
Senior »
Seniorträning
Olandshallen B-hallen |
Mån 13/5
17:30-18:30 |
Grupp B »
Ungdomsträning Grupp B
Olandshallen B-hallen |
Mån 13/5
18:30-19:30 |
Grupp A »
Ungdomsträning Grupp A
Olandshallen B-hallen |